Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Aktualności

Wybierz interesującą Cię sekcję by dowiedzieć się więcej o aktualnościach lub promocjach

 • O firmie
 • Trenerzy
 • Aktualności
 • Promocje
 • Klienci
 • Partnerzy
 • Opinie

Filtruj według kategorii:

Rozszerzenie certyfikacji ISO 9001

Rozszerzenie certyfikacji ISO 9001

Z dumą zawiadamiamy, że w czerwcu 2022 r nasza firma przeszła audyt ISO 9001, w trakcie którego zakres certyfikacji naszego systemu zapewnienia jakości został rozszerzony o świadczone przez nas usługi w zakresie doradztwa technicznego oraz audytów, a także dostawy produktów.

W trosce o najwyższą jakość świadczonych przez nas usług oraz maksimum zadowolenia Klientów postanowiliśmy rozszerzyć nasz system zarządzania bazujący na wymaganiach ISO 9001 obejmujący dotychczas proces projektowania i organizacji szkoleń technicznych o aspekty związane z dostawami produktów dla automatyki oraz usługami audytowymi i doradztwem technicznym.

Aktualnie nasz Certyfikat ISO 9001 obejmuje:

 • Projektowanie i organizację szkoleń technicznych
 • Kompleksową dostawę produktów automatyki przemysłowej
 • Audyty sieci przemysłowych oraz cyberbezpieczeństwa
 • Doradztwo techniczne automatyki przemysłowej

Proces audytowy potwierdził, że stosowane przez nas od lat procedury postępowania spełniają wymagania ISO 9001 i pozwala nam zapewnić wysoką jakość oraz powtarzalność świadczonych usług.

Webinar Diagnostyka oraz audyt PROFINET – praktyczne podejście

Webinar Diagnostyka oraz audyt PROFINET – praktyczne podejście

PROFINET towarzyszy nam już od prawie 20 lat. Aktualnie jest to zdecydowany lider jeżeli chodzi o systemy automatyki uruchamiane w ostatnich 10 latach. To od stabilności działania tej sieci zależy funkcjonowanie systemu automatyki. Mimo tego, że w większości wypadków system ten nie sprawia swoim użytkownikom kłopotu i pracuje ich zdaniem stabilnie, to na podstawie naszych doświadczeń zebranych w czasie realizowanych audytów oraz lokalizacji przyczyn zakłóceń pracy sieci PROFINET, niestety musimy stwierdzić, że wiele z systemów PROFINET nie do końca jest wykonanych zgodnie z zaleceniami projektowymi oraz instalacyjnymi, a ich kondycja pozostawia wiele do życzenia.

Aby zapobiegać nieplanowanym przestojom systemów automatyki z powodu problemów komunikacyjnych zdecydowanie zalecamy ocenę kondycji sieci po jej wykonaniu, ale również okresowe jej sprawdzanie bądź  szczególnie w przypadku systemów krytycznych stałe jej monitorowanie.

Wychodząc naprzeciw nasuwającym się w tym zakresie pytaniom zachęcamy do uczestnictwa w webinarze, podczas którego podzielimy się naszymi doświadczeniami praktycznymi w zakresie audytowania oraz lokalizacji usterek w sieciach PROFINET. Uczestnicy webinara uzyskają odpowiedzi na następujące pytania:

 • audyt sieci PROFINET: od czego zacząć i na co zwracać uwagę?
 • jak diagnozować PROFINET na poziomie warstwy fizycznej?
 • jakie dane z urządzeń są potrzebne aby ocenić stabilność komunikacji?
 • jak odczytać informacje diagnostyczne z urządzeń?
 • jakie zagrożenia pociąga za sobą pozyskiwanie informacji diagnostycznych z urządzeń?
 • czy nasłuchując ruch w sieci można określić stabilność działania PROFINET?
 • w jaki sposób nasłuchiwać wymianę danych pomiędzy IOControllerem a urządzeniami peryferyjnymi?

Ze swojej strony gwarantujemy solidną dawkę wiedzy praktycznej popartą doświadczeniami z licznych audytów oraz wizyt serwisowych zrealizowanych przez naszych specjalistów.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

 

Spotkanie odbędzie się w formule online na platformie Zoom.
Przejdź na stronę Akademia INTEX aby dowiedzieć się więcej i dokonać rejestracji.

Webinar Praktyczne aspekty modernizacji sieci PROFIBUS na przykładzie Oczyszczalni Ścieków

Webinar Praktyczne aspekty modernizacji sieci PROFIBUS na przykładzie Oczyszczalni Ścieków

Wiele nowoczesnych oczyszczalni ścieków w systemach automatyki wykorzystuje sieć PROFIBUS zarówno w wersji DP integrującej np. napędy dmuchaw, napędy zasuw/zaworów, urządzenia pomiarowe jak i PA integrującej przetworniki pomiarowe czy pozycjonery.

Większość z aktualnie eksploatowanych instalacji PROFIBUS zostało zbudowanych kilka czy nawet kilkanaście lat temu. Bazując na naszym doświadczeniu ze świadczonych usług audytorskich oraz lokalizacji problemów w sieciach PROFIBUS wiemy, że systemy te w trakcie swojego życia bywały rozbudowywane czy też modyfikowane, dodatkowo w niektórych przypadkach sieć i urządzenia do niej dołączone pracują w agresywnym środowisku lub na zewnątrz budynków. Czynniki te bardzo silnie wpływają na kondycję sieci, która w sytuacji kiedy nie jest monitorowania może być zła, co w efekcie prowadzi do niestabilnej komunikacji.

W przypadku systemów, gdzie PROFIBUS ma przed sobą jeszcze długą perspektywę wykorzystywania, zachęcamy do podjęcia zdecydowanych działań mających na celu poprawienie kondycji sieci oraz zapewnienie jej stabilnego działania w przyszłości.

Bazując na zdobytym w czasie audytów, ale i modernizacji sieci doświadczeniu wypracowaliśmy rozwiązania, które zaimplementowane w systemach automatyki pozwalają wyeliminować, a na pewno znacznie ograniczyć problemy z siecią. Rozwiązania te także znacznie ułatwiają monitorowanie bieżącej kondycji systemu umożliwiając tym samym planowanie działań naprawczych zanim dojdzie do zakłócenia komunikacji.

Realizując swoją misję w zakresie wsparcia klientów wykorzystujących sieci przemysłowe, a w szczególności PROFIBUS oraz PROFINET pragniemy podzielić się swoimi doświadczeniami w formie bezpłatnego webinara, w trakcie którego uczestnicy uzyskają odpowiedzi na następujące pytania:

 • jakie są najczęstsze przyczyny problemów występujących w sieci PROFIBUS?
 • czy architektura sieci PROFIBUS wpływa na jej stabilność?
 • jak zapewnić bezawaryjną pracę sieci PROFIBUS?
 • jak maksymalizować dyspozycyjność sieci?
 • z jakimi kosztami należy się liczyć myśląc o modernizacji sieci PROFIBUS?
 • czy warto rozważać modernizację sieci PROFIBUS?
 • zakup narzędzi diagnostycznych, czy modernizacja sieci – co wybrać?
 • jak w sposób ciągły monitorować kondycję sieci PROFIBUS?

Ze swojej strony gwarantujemy solidną dawkę wiedzy praktycznej oraz konkretnych danych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

 

Spotkanie odbędzie się w formule online na platformie Zoom.
Przejdź na stronę Akademia INTEX aby dowiedzieć się więcej i dokonać rejestracji.

Webinar Typowe podatności systemów automatyki oraz możliwe konsekwencje ich wykorzystania

Webinar Typowe podatności systemów automatyki oraz możliwe konsekwencje ich wykorzystania

Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki jest stosunkowo nowym zagadnieniem, w dalszym ciągu niedostrzeganym przez wielu właścicieli tych systemów. W opinii wielu użytkowników ich systemy są bezpieczne i nienarażone na złośliwe działania. Niestety, narastająca liczba oraz charakter ujawnionych incydentów, pozwalają stwierdzić, że aktualnie każdy system może stać się celem dla grup przestępczych czy cyberterrorystów. Nasze doświadczenia zdobyte w czasie licznych audytów instalacji przemysłowych potwierdzają niestety taki stan rzeczy.

Ze względu na to, że w wielu przypadkach konsekwencje manipulacji systemów automatyki mogą być dotkliwe dla pracowników obsługi, otoczenia zakładu, społeczeństwa czy środowiska działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa systemów powinny być traktowane z najwyższym priorytetem.

W trakcie niniejszego webinara odpowiemy na pytania najczęściej pojawiające się w tym zakresie, a w szczególności:

 • czy mój system jest naprawdę odseparowany od świata zewnętrznego?
 • czy naprawdę jestem celem dla intruzów?
 • czym różni się podejście do bezpieczeństwa systemów OT od praktyk stosowanych w IT?
 • jak zmienia się sposób działania intruzów na przestrzeni ostatnich lat?
 • jakie działania wspierają podnoszenie cyberbezpieczeństwa systemów automatyki?
 • w jaki sposób rozpocząć proces podnoszenia odporności systemu na złośliwe działania?
 • gdzie mogę szukać wsparcia w zakresie budowy programu cyberbezpieczeństwa systemów automatyki?

Poprzez praktyczne przykłady postaramy się przybliżyć sposób działania intruzów, typowe podatności systemów automatyki oraz pierwsze kroki mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.

 

Spotkanie odbędzie się w formule online na platformie Zoom.
Przejdź na stronę Akademia INTEX aby dowiedzieć się więcej i dokonać rejestracji.

Webinar Monitorowanie przemysłowych sieci Ethernet

Webinar Monitorowanie przemysłowych sieci Ethernet

Ethernet to kluczowy element systemów automatyki wykorzystywany nie tylko do komunikacji przez systemy nadzorowania (HMI/SCADA), ale również systemy sterowania, korzystające z protokołów np. PROFINET czy EtherNet/IP. Popularność oraz uniwersalność interfejsu Ethernet często prowadzi do niekontrolowanej rozbudowy sieci, a ta z kolei skutkuje pojawieniem się problemów ze stabilnością komunikacji. Aspektem, który szczególnie w przeszłości był często pomijany w trakcie projektowania, budowy czy też rozbudowy sieci Ethernet było bezpieczeństwo sieci.

Jesteśmy przekonani, że jednym z kluczowych elementów umożliwiających maksymalizację dyspozycyjności sieci Ethernet jest jej stały nadzór. Dzięki niemu działania związane z bieżącą obsługą systemu oraz diagnostyką problemów zyskają znaczące wsparcie. Inwentaryzacja zasobów sieciowych zostanie zautomatyzowana, i co równie ważne, użytkownik zyska możliwość detekcji nieautoryzowanych użytkowników w sieci, a tym samym możliwa będzie realizacja podstawowych wymogów związanych z bezpieczeństwem systemu.

Realizując misję podnoszenia kompetencji użytkowników systemów automatyki zapraszamy do udziału w webinarze, podczas którego, udzielimy odpowiedzi na następujące pytania:

 • jak zautomatyzować inwentaryzację sieci Ethernet?
 • dlaczego warto monitorować strukturę połączeń w sieci na bieżąco?
 • czy monitorowanie obciążenia portów Ethernet jest ważne?
 • integralność sieci – dlaczego jest tak istotna?
 • czy są proste sposoby na detekcję anomalii w sieci Ethernet?
 • jakie warunki należy spełnić aby możliwe było uruchomienie systemu stałego monitorowania sieci?
 • co daje monitorowania sieci na poziomie protokołów PROFINET czy EtherNet/IP?
 • jakie mogą być koszty przykładowego systemu monitorowania?
Termin

25.03.2022
10.00-11.00

Cena

bezpłatnie

Grupa docelowa
 • służby utrzymania ruchu
 • użytkownicy systemów Industrial Ethernet, PROFINET, EtherNet/IP
 • integratorzy systemów automatyki
 • serwisanci systemów Industrial Ethernet, PROFINET, EtherNet/IP
 • projektanci systemów automatyki wykorzystujących sieci Ethernet

Prowadzący:

Artur Szymiczek
Dyrektor Techniczny INTEX

PI Training Center Instructor dla technologii PROFIBUS / PROFINET w zakresie Installer / Engineer, ISA/IEC 62443 Cybersecurity Expert, Audytor Wiodący ISO/IEC 27001. Uznany międzynarodowy ekspert, a zarazem audytor przeprowadzający i nadzorujący prace w zakresie diagnostyki, interwencyjnego usuwania awarii, a także kompleksowych modernizacji sieci PROFIBUS, PROFINET, Industrial Ethernet, WLAN.

INTEX to certyfikowani eksperci
w pełnej gotowościSpotkanie odbędzie się w formule online na platformie Zoom. Przejdź na stronę Akademia INTEX by dokonać prostej rejestracji.Do uczestnictwa w spotkaniu wystarczy przeglądarka z dostępem
do internetu. Link do wydarzenia zostanie przesłany przed
spotkaniem.

Do zobaczenia!

Akademia INTEX

Szkolenia INTEX w Twojej miejscowości?

Sprawdź aktualne warsztaty, konferencje i szkolenia, które razem z naszymi partnerami organizujemy w całej Polsce.