Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

PROCENTEC Atlas

Filtrowanie produktów
Przefiltruj kategorie

PROCENTEC Atlas

Kod: 101-800110

Rodzaj: Narzędzia diagnostyczne

Producent: PROCENTEC

Technologie: PROFIBUS , PROFINET , Ethernet , Modbus TCP , EtherNet/IP

PROCENTEC Atlas zwiększa czytelność konfiguracji przemysłowej sieci Ethernet jednocześnie umożliwiając jej efektywną diagnostykę i nadzorowanie.

Ograniczenie nieplanowanych przestojów dzięki stałemu monitorowaniu kondycji przemysłowej sieci Ethernet!

Narzędzie niezależne od wykorzystywanych urządzeń w sieci Ethernet

Intuicyjny i czytelny interfejs użytkownika z możliwością zdalnego dostępu poprzez VPN!

Zalety produktu

 • Kompaktowa, solidna obudowa montowana na szynie 35mm
 • Stałe (24/7) monitorowanie kondycji sieci
 • Czytelny wskaźnik kondycji sieci w postaci sygnalizatora świetlnego
 • Intuicyjny interfejs WWW dla użytkownika dostępny lokalnie jak i zdalnie poprzez VPN
 • Widok topologii systemu pozwala na przegląd połączeń oraz dostęp do informacji o urządzeniu oraz połączeniu
 • Szczegółowa analiza sieci wykorzystujących protokoły PROFINET, EtherNet/IP, PROFIBUS
 • Q-Factor – łatwy w interpretacji wskaźnik kondycji sieci oraz poszczególnych urządzeń
 • Prezentacja statusu sieci w postaci wskaźnika świetlnego
 • Udostępnianie informacji poprzez wbudowany serwer OPC UA oraz klienta MQTT
 • Obsługa wielu języków w tym języka polskiego
 • Dostępne rozszerzone wersje umożliwiające monitorowanie na poziomie protokołów PROFINET oraz EtherNet/IP

Opis produktu

Jedno narzędzie pozwala na podgląd kondycji przemysłowej sieci Ethernet

PROCENTEC Atlas firmy PROCENTEC jest wydajnym narzędziem dla każdego kto w zakresie systemów automatyki przemysłowej odpowiedzialny jest za ograniczanie nieplanowanych przestojów. PROCENTEC Atlas udostępnia informacje poprzez intuicyjne i czytelne strony WWW, jest łatwy w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie IT aby ocenić kondycję sieci ewentualnie diagnozować występujące problemy. Po zainstalowaniu na szynie DIN i podłączeniu do sieci PROCENTEC Atlas automatycznie rozpoczyna przeszukiwanie sieci. Rozpoznaje urządzenia i rozpoczyna proces pozyskiwania z nich danych identyfikacyjnych oraz diagnostycznych. Oparty na interfejsie web konfigurowalny pulpit udostępnia wszystkie informacje z urządzenia. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie w celu diagnostyki sieci.

Czytelny podgląd statusu wszystkich urządzeń wykrytych w sieci

Jedną z głównych cech modułu PROCENTEC Atlas jest udostępniana dynamiczna i interaktywna informacja o topologii sieci. Topologia sieci umożliwia graficzny i hierarchiczny przegląd konfiguracji całej sieci. Topologia prezentuje wszystkie wykryte w sieci urządzenia oraz połączenia pomiędzy nimi. Z widoku topologii dostępna jest również szczegółowa informacja o statusie poszczególnych urządzeń. Ikony określające status urządzenia są zgodnie z normą NAMUR. Poprzez widok topologii użytkownik otrzymuje informację o wszystkich (możliwych) problemach w sieci. Topologia może być prezentowana na dwa różne sposoby: widok galaktyki oraz hierarchiczny widok drzewa.

Jakość sieci

PROCENTEC Atlas udostępnia także wartościowe informacje o jakości sieci. Uzyskanie tej informacji zwykle bywa bardzo skomplikowane, ale Q-Factor PROCENTEC Atlasa upraszcza to za pomocą algorytmu, który generuje wartość liczbowa na podstawie wielu zmiennych pobieranych z poszczególnych urządzeń. Q-Factor zawiera się w zakresie 0 do 5000 (zgodnie ze standardami wykorzystywanymi w branży Automotive) lub 0 do 100%. Q-Factor może również oceniać kondycję sieci. Dzięki sygnalizatorowi świetlnemu możliwa jest szybka i łatwa ocena stanu sieci.

Monitorowanie komunikacji na poziomie protokołów PROFINET oraz EtherNet/IP dzięki EtherTAP

EtherTAP

W podstawowej wersji oprogramowanie Osiris pracujące na platformie ATLAS w sposób aktywny pozyskuje informacje z urządzeń dołączonych do sieci Ethernet. Dzięki temu możliwe jest wykrycie stacji dołączonych do tej sieci, monitorowanie ich obecności, odczyt informacji z urządzeń itp. Funkcjonalność taka nie pozwala jednak na sprawdzenie statusu komunikacji na poziomie protokołu. Aby ATLAS mógł monitorować ruch na poziomie protokołu konieczne jest wpięcie w połączenie, w którym ruch powinien być nadzorowany interfejsu EtherTAP. Typowo miejscem włączenia interfejsu EtherTAP jest połączenie pomiędzy sterownikiem, a urządzeniem do niego dołączonym. Dzięki EtherTAP ATLAS w sposób pasywny (nie generując zapytań) ma pełny wgląd w komunikację pomiędzy urządzeniami korzystającymi z monitorowanego połączenia. Analiza tego ruchu pozawala min. na:

 • etekcję zgubionych pakietów
 • detekcję zerwanych połączeń komunikacyjnych
 • określenie bieżących czasów wymiany danych procesowych
 • ocenę czasów odświeżania danych procesowych
 • zapamiętanie ruchu w sieci w momencie wystąpienia zdarzenia.

Więcej informacji na temat tej funkcjonalności dostępnych jest na stronach dedykowanych zestawów dla sieci PROFINET oraz EtherNet/IP.

Nadzorowanie sieci PROFIBUS DP dzięki integracji z ComBricks

COMBRICKS

PROCENTEC Atlas dzięki integracji z ComBricks może służyć jako wspólna platforma monitorowania i diagnostyki nie tylko systemów bazujących na sieci Ethernet, ale również wykorzystujących PROFIBUS.

ComBricks to system stałego monitorowania sieci PROFIBUS DP oraz PROFIBUS PA udostępniający informacje o statusie sieci poprzez wbudowany interfejs Ethernet.

Więcej informacji na temat ComBricks dostępnych jest tutaj. Oprogramowanie Osiris wykorzystywane przez ATLAS automatycznie wykrywa stacje ComBricks w sieci Ethernet i pozyskuje z nich informacje statusowe opisujące kondycję sieci PROFIBUS.

Do najważniejszych informacji należą:

 • status sieci PROFIBUS (działa lub nie działa)
 • status sieci na poziomie protokołu (działa bez zakłóceń, wykryto problemy)
 • status amplitudy sygnału generowanego przez urządzenia PROFIBUS (amplituda w normie lub zbyt niska)
 • status poziomu ciszy w monitorowanym segmencie sieci
 • pogląd listy wykrytych stacji wraz z ich statusem (komunikacja działa bez zarzutu lub wykryto problemy, jakie problemy zostały wykryte)
 • szczegółowa informacja o amplitudzie sygnału dla poszczególnych stacji, kształcie generowanego sygnału wraz z informacją o stanie bieżącym oraz wartościach minimalnej i maksymalnej.

ComBricks

Specyfikacja techniczna

Wymiary (wysokość × szerokość × głębokość)

120mm x 65mm x 120mm (szerokość
bez pokrywy bocznej = 63mm)

Waga

680 gramów

Materiał obudowy

Metal

Montaż

szyna DIN (minimalna szerokość 65
mm)

Temperatura pracy

-20 ° ... + 60 ° Celsjusza

Względna wilgotność powietrza

98%

Stopień ochrony

IP 20

Zasilanie

12 ... 24 VDC

Nominalny pobór mocy

4,5 W

Maksymalny pobór mocy

20 W