Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Trenerzy

Wybierz interesującą Cię sekcję i dowiedz się więcej o naszej firmie

  • O firmie
  • Trenerzy
  • Aktualności
  • Promocje
  • Klienci
  • Partnerzy
  • Opinie

INTEX od wielu lat pracuje z najlepszymi specjalistami.

Poniżej prezentujemy sylwetki niektórych z nich.

mgr inż.

Artur Szymiczek

Dyrektor techniczny firmy INTEX, a zarazem wybitny ekspert z 20-letnim doświadczeniem w zakresie systemów sterowania opartych na rozwiązaniach firmy SIEMENS oraz systemów komunikacji przemysłowej.

Autor licznych dokumentacji szkoleniowych wykorzystywanych na szkoleniach INTEX.
Jego publikacje należą do najbardziej poczytnych w zbiorze literatury technicznej obejmującym PROFIBUS i PROFINET i są prawdziwym kompendium wiedzy w tej dziedzinie.

Posiada wszystkie międzynarodowe certyfikaty w zakresie PROFIBUS i PROFINET – łącznie z tytułem PROFISAFE Certified Designer oraz PI Training Center Instructor w pełnym zakresie.

Uznany międzynarodowy ekspert a zarazem aktywny audytor przeprowadzający i koordynujący prace w zakresie diagnostyki, interferencyjnego usuwania awarii, a także wsparcia projektowego dla sieci PROFIBUS, PROFINET, INDUSTRIAL ETHERNET, WLAN.

W prowadzonych przez mgr inż. Artura Szymiczka różnego typu szkoleniach uczestniczyło już wiele tysięcy specjalistów z całej Polski, którzy przyznając mu najwyższe noty docenili jego ogromny zasób wiedzy i perfekcyjnie prowadzone zajęcia.

dr inż.

Mariusz Stasik

Trener z wieloletnim doświadczeniem praktycznym zdobytym podczas wdrażania procesów technologicznych w oparciu o sterowniki i systemy wizualizacji SIEMENS w wielu zakładach w Polsce i za granicą.
Do najważniejszych projektów, w których brał udział należy zaliczyć m.in.

  • uruchomienie nowej oraz modernizacja istniejącej linii PET w HBC CocaCola
  • wdrożenie systemu demineralizacji wody wiślanej opartego o sterowniki Siemens S7-300 dla Huty Lucchini Warszawa
  • modernizację automatyki w oparciu o sterowniki S7-200 na kotle parowym OKPG-60 w elektro ciepłowni spółki ELSEN.

Niejednokrotnie pracował także w oparciu o systemy sterowania GE Fanuc, Omron i Allen-Bradley, wykorzystując systemy automatyki i wizualizacji FIX32, iFIX, InTouch.

Jako członek załogi trenerskiej kursu PODSTAWOWY S7 prowadził rekordową liczbę prawie 250 takich szkoleń!

Uczestnicy szczególnie doceniają jego kompetencję, cierpliwość i zaangażowanie w proces nauczania podstaw systemów sterowania opartych na SIEMENS SIMATIC.

mgr inż.

Grzegorz Koszycki

Grzegorz to wyjątkowo wszechstronny ekspert.

Posiada duże doświadczenie wynikające z udziału w uruchamianiu i modernizacji układów sterowania m.in. w kopalniach, hutach i elektrociepłowniach. Autor licznych aplikacji dla paneli operatorskich stale poszerzający swoją wiedzę.

Obecnie specjalizuje się w sieciach przemysłowych PROFIBUS i PROFINET. Posiadajac tytuł PI Training Instructor prowadzi wszystkie szkolenia z tego zakresu łącznie z certyfikowanymi przez PI International.

Grzegorz podczas prowadzonych przez siebie szkoleń chętnie dzieli się z uczestnikami swoim bogatym doświadczeniem zdobytym podczas dziesiątek audytów instalacji lub usuwania awarii sieci PROFIBUS i PROFINET u naszych klientów w Polsce oraz zagranicą.

mgr inż.

Piotr Szyngiera

Wysokiej klasy fachowiec z dziedziny elektroniki. Jako absolwent i długoletni wykładowca wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki posiada szeroką wiedzę w zakresie sterowników przemysłowych nie tylko pod kątem aplikacyjnym ale również pod kątem budowy i wnętrza.

W dziedzinie automatyki przemysłowej specjalizuje się nie tylko w urządzeniach opartych na sterownikach z rodziny SIMATIC S5 oraz S7-200 – które nadal z powodzeniem funkcjonują w wielu zakładach produkcyjnych – ale także w najnowszych produktach SIEMENS S7-1200/1500, S7-300 czy LOGO.

Na szkoleniach łączy swoją wiedzę praktyczną i doświadczenie ze współpracy ze służbami utrzymania ruchu z umiejętnościami dydaktycznymi, co sprawia, że głęboka wiedza merytoryczna przekazywana jest w sposób przystępny i ciekawy.

 

mgr inż.

Aleksander Chrobok

Specjalista automatyk z ponad 25-letnim doświadczeniem w utrzymaniu ruchu , modernizacji, projektowaniu i wykonawstwie systemów sterowania  w przemyśle samochodowym i spożywczym.

Uczestniczył w wielu projektach związanych z budową lub modernizacją systemów automatyki w branży samochodowej i spożywczej i innych:

  • sterowanie gniazdami zrobotyzowanymi do zgrzewania i spawania
  • stanowiska kontrolno pomiarowe dla przemysłu samochodowego:  próby szczelności, kontrola parametrów elektrycznych  reflektorów i lamp w warunkach symulowanych przez komory klimatyczne, rejestracja z wykorzystaniem systemów akwizycji danych
  • sterowanie i wizualizacja dla linii anodowania profili aluminiowych, stanowiska szczotkowania profili aluminiowych
  • stanowiska do kontroli poprawności montaży z wykorzystaniem analizatorów  obrazu
  • sterowanie i kontrola ścieków – wykorzystanie sieci SINAUT i analizatorów ścieków we współpracy z Siemens Katowice
  • sterowanie liniami do produkcji kulek czekoladowych i ich obtaczania masą cukrową
  • projektowanie i wykonanie systemów sterowania do produkcji granulatów spożywczych
  • wymiana systemów sterowania SIMATIC S5 na SIMATIC S7

Posiada szerokie praktyczne doświadczenie z zakresu układów sterowania firmy Siemens, sieci przemysłowych, systemów wagowych i systemów wizualizacji SCADA.

Potrafi łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką niezbędną przy wsparciu służb utrzymania ruchu jak i projektowaniu urządzeń automatyki.

mgr inż.

Waldemar Klajmon

Mgr inż. Waldemar Klajmon na co dzień projektuje, uruchamia i diagnozuje systemy sterowania w aplikacjach dla maszyn produkcyjnych, systemów transportowych oraz rozległych instalacji procesowych.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w automatyce przemysłowej. Zrealizował szereg aplikacji z wykorzystaniem komponentów firmy SIEMENS – począwszy od projektu szaf elektrycznych, tras kablowych, a na układach sterowania i wizualizacji skończywszy.

Nabył cenne doświadczenie, którym obecnie może dzielić się z uczestnikami naszych szkoleń.
Do najważniejszych dotychczas przez mgr inż. Waldemar Klajmon realizowanych projektów należy zaliczyć:

  • kompleksowe wykonanie układu sterowania i wizualizacji w oparciu o SIMATIC WinCC SCADA współpracującego ze sterownikami S5-115/155, S7-400 z komunikacją Ethernet i PROFIBUS DP
  • realizacje systemów transportu materiałów sypkich w oparciu o sterowniki SIMATIC S7-300/400
  • aplikacje wizualizacji zrealizowane z wykorzystaniem paneli operatorskich OP/MP lub stacji PC z wykorzystaniem SIMATIC WinCC SCADA
  • liczne modernizacje procesów technologicznych z wykorzystaniem sieci Ethernet, PROFIBUS oraz AS-i.

mgr inż.

Kamil Maszkowski

Automatyk, projektant elektronik, programista systemów wbudowanych.

Specjalista i konsultant oraz autor szkoleń z zakresu sterowników S7-1200/1500 i systemów WinCC, WinCC Unified. Osoba śledząca najnowsze rozwiązania, trendy i funkcje w świecie automatyki przemysłowej i budynkowej, będąca na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami Simatic/WinCC.

Wszechstronny inżynier i przedsiębiorca prowadzący biuro projektowe i laboratoria badawczo-rozwojowe. Autor systemów elektroniki i sterowania w urządzeniach medycznych, przemysłowych, automotive i konsumenckich. Kierownik i konsultant prac B+R. Posiada również doświadczenie w zakresie mechatroniki, mechaniki i robotyki.

Ponad to ma wiedze z zakresu projektowania instalacji elektrycznych, szaf sterowniczych, systemów teleinformatycznych i energetyki.

Szeroka wiedza i doświadczenie z różnych dziedzin inżynierii, oraz fascynacja nauką i techniką, sprawia że szkolenia są zawsze pełne wielu anegdot i branżowych ciekawostek czy nowinek, a wiedza przekazywana jest z wykorzystaniem praktycznych porównań.

mgr inż.

Rafał Lipowski

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania systemów automatyki przemysłowej.

Począwszy od projektów szaf elektrycznych i sterowniczych oraz okablowania całych obiektów przemysłowych (AutoCAD, EPLAN), a następnie realizacji wykonanych projektów łącznie z oprogramowaniem sterowników i wizualizacji.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania układów automatyki dla stref zagrożonych wybuchem.

Nabytą wiedzę i umiejętności skutecznie wykorzystuje podczas przeprowadzania audytów sieci, dzieląc się nimi jednocześnie z uczestnikami na licznych szkoleniach INTEX.

dr inż.

Ryszard Jakuszewski

Jego zainteresowania skupione są na problemach wizualizacji i sterowania procesami przemysłowymi. Wykonał i uruchomił samodzielnie oraz we współpracy z kolegami ponad 25 aplikacji przemysłowych typu SCADA w tym m.in.:

  • Komputerowe systemy operatywnego sterowania procesem elektrorafinacji miedzi w Hucie Miedzi Głogów na Wydziale P3 i P10.
  • Komputerowy system do identyfikacji modeli procesu elektrorafinacji miedzi w Montanwerke Brixlegg w Austrii
  • System sterowania windy linii transporterów malarni Skoda OCTAVIA i FELICIA w Mlada Boleslav CZECHY
  • System sterowania i monitorowania rozładunku mączki wapiennej i załadunku gipsu dla Instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Jaworzno III
  • System wizualizacji dla Wydziału Demineralizacji Wody dla Elektrowni “Opole”
  • System sterowania warzeniem cukrzycy C dla Cukrowni Łubna
  • Monitorowanie zużycia energii elektrycznej w Walcowni Metali Nieżelaznych w Hucie Łabędy
  • Sieciowy system komputerowy dla Ochrony Środowiska w Hucie Miedzi Głogów

Promotor 55 zakończonych prac dyplomowych na kierunku Automatyka i Robotyka i Makrokierunku-Automatyka i Robotyka oraz konsultant wielu innych prac dyplomowych. Szereg wykonanych prac zakończyło się wykonaniem systemów programowych w dziedzinie symulacji i komputerowego wspomagania nauczania, które były i są wykorzystywane przy prowadzeniu zajęć dydaktycznych. Wiele prac dyplomowych zakończyło się wykonaniem oprogramowania, które zostało wdrożone do praktyki przemysłowej.

mgr inż.

Marcin Zientek

Specjalista automatyk z 9-letnim doświadczeniem w utrzymaniu ruchu na dużych linii produkcyjnych oraz obiektach procesowych, w tym pierwszej instalacji PCS7 w Polsce.

Uczestniczył w wielu projektach związanych z budową lub modernizacją systemów automatyki w branży materiałów izolacyjnych, między innymi w przebudowie sterowania pieca szklarskiego na system oparty o redundantne stacje procesowe, redundantną sieć PROFIBUS oraz PCS7.

Posiada szerokie praktyczne doświadczenie z zakresu układów sterowania firmy Siemens, sieci przemysłowych, układów Safety, napędów oraz metrologii przemysłowej.

Potrafi łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką niezbędną w codziennej pracy służb utrzymania ruchu.

mgr inż.

Adam Zadęcki

Z wykształcenia inżynier automatyk, specjalista w systemach sterowania opartych o sterowniki SIEMENS SIMATIC S7-1200/1500. Doświadczenie zdobywał jako integrator systemów automatyki procesów ciągłych oraz pracując jako wdrożeniowiec systemów transportu wewnętrznego oraz programista systemów mikroprocesorowych.

Do największych zrealizowanych projektów można zaliczyć projekt rozbudowy systemu sterowania i wizualizacji stacji odmetanolowania estrów (sterownik S7-300 + WinCC) oraz mikroprocesorowy projekt oprogramowania układu elektronicznego oświetlenia awaryjnego led z adaptacją części elektronicznej do potrzeb związanych z synchronizacją działania lamp.

Posiada szeroką wiedzę teoretyczną w zakresie technicznym i potrafi szczegółowo połączyć teorię z codzienną praktyką. Chętnie i z entuzjazmem dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z kursantami.