Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Trenerzy

Wybierz interesującą Cię sekcję i dowiedz się więcej o naszej firmie

 • O firmie
 • Trenerzy
 • Aktualności
 • Promocje
 • Klienci
 • Partnerzy
 • Opinie

INTEX od wielu lat pracuje z najlepszymi specjalistami.

Poniżej prezentujemy sylwetki niektórych z nich.

mgr inż.

Artur Szymiczek

Dyrektor techniczny firmy INTEX, a zarazem wybitny ekspert z 20-letnim doświadczeniem w zakresie systemów sterowania opartych na rozwiązaniach firmy SIEMENS oraz systemów komunikacji przemysłowej.

Autor licznych dokumentacji szkoleniowych wykorzystywanych na szkoleniach INTEX.
Jego publikacje należą do najbardziej poczytnych w zbiorze literatury technicznej obejmującym PROFIBUS i PROFINET i są prawdziwym kompendium wiedzy w tej dziedzinie.

Posiada wszystkie międzynarodowe certyfikaty w zakresie PROFIBUS i PROFINET – łącznie z tytułem PROFISAFE Certified Designer oraz PI Training Center Instructor w pełnym zakresie.

Uznany międzynarodowy ekspert a zarazem aktywny audytor przeprowadzający i koordynujący prace w zakresie diagnostyki, interferencyjnego usuwania awarii, a także wsparcia projektowego dla sieci PROFIBUS, PROFINET, INDUSTRIAL ETHERNET, WLAN.

W prowadzonych przez mgr inż. Artura Szymiczka różnego typu szkoleniach uczestniczyło już wiele tysięcy specjalistów z całej Polski, którzy przyznając mu najwyższe noty docenili jego ogromny zasób wiedzy i perfekcyjnie prowadzone zajęcia.

dr inż.

Mariusz Stasik

Trener z wieloletnim doświadczeniem praktycznym zdobytym podczas wdrażania procesów technologicznych w oparciu o sterowniki i systemy wizualizacji SIEMENS w wielu zakładach w Polsce i za granicą.
Do najważniejszych projektów, w których brał udział należy zaliczyć m.in.

 • uruchomienie nowej oraz modernizacja istniejącej linii PET w HBC CocaCola
 • wdrożenie systemu demineralizacji wody wiślanej opartego o sterowniki Siemens S7-300 dla Huty Lucchini Warszawa
 • modernizację automatyki w oparciu o sterowniki S7-200 na kotle parowym OKPG-60 w elektro ciepłowni spółki ELSEN.

Niejednokrotnie pracował także w oparciu o systemy sterowania GE Fanuc, Omron i Allen-Bradley, wykorzystując systemy automatyki i wizualizacji FIX32, iFIX, InTouch.

Jako członek załogi trenerskiej kursu PODSTAWOWY S7 prowadził rekordową liczbę prawie 250 takich szkoleń!

Uczestnicy szczególnie doceniają jego kompetencję, cierpliwość i zaangażowanie w proces nauczania podstaw systemów sterowania opartych na SIEMENS SIMATIC.

mgr inż.

Piotr Szyngiera

Wysokiej klasy fachowiec z dziedziny elektroniki. Jako absolwent i długoletni wykładowca wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki posiada szeroką wiedzę w zakresie sterowników przemysłowych nie tylko pod kątem aplikacyjnym ale również pod kątem budowy i wnętrza.

W dziedzinie automatyki przemysłowej specjalizuje się nie tylko w urządzeniach opartych na sterownikach z rodziny SIMATIC S5 oraz S7-200 – które nadal z powodzeniem funkcjonują w wielu zakładach produkcyjnych – ale także w najnowszych produktach SIEMENS S7-1200/1500, S7-300 czy LOGO.

Na szkoleniach łączy swoją wiedzę praktyczną i doświadczenie ze współpracy ze służbami utrzymania ruchu z umiejętnościami dydaktycznymi, co sprawia, że głęboka wiedza merytoryczna przekazywana jest w sposób przystępny i ciekawy.

 

mgr inż.

Grzegorz Koszycki

Grzegorz to wyjątkowo wszechstronny ekspert.

Posiada duże doświadczenie wynikające z udziału w uruchamianiu i modernizacji układów sterowania m.in. w kopalniach, hutach i elektrociepłowniach. Autor licznych aplikacji dla paneli operatorskich stale poszerzający swoją wiedzę.

Obecnie specjalizuje się w sieciach przemysłowych PROFIBUS i PROFINET. Posiadajac tytuł PI Training Instructor prowadzi wszystkie szkolenia z tego zakresu łącznie z certyfikowanymi przez PI International.

Grzegorz podczas prowadzonych przez siebie szkoleń chętnie dzieli się z uczestnikami swoim bogatym doświadczeniem zdobytym podczas dziesiątek audytów instalacji lub usuwania awarii sieci PROFIBUS i PROFINET u naszych klientów w Polsce oraz zagranicą.

dr inż.

Henryk Bieliński

Dr inż. Henryk Bieliński w czasie swojej 40-letniej pracy zawodowej był zawsze związany z automatyką przemysłową i zdobył ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.

Uczestniczył w wielu projektach związanych z budową a także modernizacją systemów automatyki w niemal wszystkich gałęziach przemysłu: począwszy od opracowania i realizacji sterowania transportem w budownictwie, poprzez modernizację sterowania w stacji uzdatniania wody i zakładzie produkującym elementy budowlane, kompleksową modernizacją oprogramowania w makulaturowni oraz opracowania układów sterowania wytaczarkami korpusów generatorów elektrowni wiatrowych, a skończywszy na rozruchach systemów sterowania w przemyśle hutniczym.

Szkolenia prowadzone przez dra inż. Henryka Bielińskiego cieszą się szczególnym uznaniem kursantów.
Pan Bieliński potrafi łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką niezbędną w codziennej pracy zawodowej, a przytaczane przez niego przykłady zawsze odnoszą się do realnych problemów i sytuacji, z którymi kursant może spotkać się na stanowisku pracy.

mgr inż.

Waldemar Klajmon

Mgr inż. Waldemar Klajmon na codzień projektuje, uruchamia i diagnozuje systemy sterowania w aplikacjach dla maszyn produkcyjnych, systemów transportowych oraz rozległych instalacji procesowych.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w automatyce przemysłowej. Zrealizował szereg aplikacji z wykorzystaniem komponentów firmy SIEMENS – począwszy od projektu szaf elektrycznych, tras kablowych, a na układach sterowania i wizualizacji skończywszy.

Nabył cenne doświadczenie, którym obecnie może dzielić się z uczestnikami naszych szkoleń.
Do najważniejszych dotychczas przez mgr inż. Waldemar Klajmon realizowanych projektów należy zaliczyć:

 • kompleksowe wykonanie układu sterowania i wizualizacji w oparciu o SIMATIC WinCC SCADA współpracującego ze sterownikami S5-115/155, S7-400 z komunikacją Ethernet i PROFIBUS DP
 • realizacje systemów transportu materiałów sypkich w oparciu o sterowniki SIMATIC S7-300/400
 • aplikacje wizualizacji zrealizowane z wykorzystaniem paneli operatorskich OP/MP lub stacji PC z wykorzystaniem SIMATIC WinCC SCADA
 • liczne modernizacje procesów technologicznych z wykorzystaniem sieci Ethernet, PROFIBUS oraz AS-i.

mgr inż.

Rafał Lipowski

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania systemów automatyki przemysłowej.

Począwszy od projektów szaf elektrycznych i sterowniczych oraz okablowania całych obiektów przemysłowych (AutoCAD, EPLAN), a następnie realizacji wykonanych projektów łącznie z oprogramowaniem sterowników i wizualizacji.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania układów automatyki dla stref zagrożonych wybuchem.

Nabytą wiedzę i umiejętności skutecznie wykorzystuje podczas przeprowadzania audytów sieci, dzieląc się nimi jednocześnie z uczestnikami na licznych szkoleniach INTEX.

mgr inż.

Marcin Zientek

Specjalista automatyk z 9-letnim doświadczeniem w utrzymaniu ruchu na dużych linii produkcyjnych oraz obiektach procesowych, w tym pierwszej instalacji PCS7 w Polsce.

Uczestniczył w wielu projektach związanych z budową lub modernizacją systemów automatyki w branży materiałów izolacyjnych, między innymi w przebudowie sterowania pieca szklarskiego na system oparty o redundantne stacje procesowe, redundantną sieć PROFIBUS oraz PCS7.

Posiada szerokie praktyczne doświadczenie z zakresu układów sterowania firmy Siemens, sieci przemysłowych, układów Safety, napędów oraz metrologii przemysłowej.

Potrafi łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką niezbędną w codziennej pracy służb utrzymania ruchu.