Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Rozwiązania i wsparcie

Aby służby utrzymania ruchu osiągnęły pełną autonomię w obsłudze procesów produkcji nie zawsze wystarczy tylko szkolenie. Dzięki kompleksowemu podejściu do usług dla przemysłu doradzimy Ci wybór odpowiednich narzędzi, udzielimy wsparcia obiektowego, doradztwa czy konsultacji w dogodnej dla Ciebie formie.

 

Nawiguj poniżej by dowiedzieć się więcej o naszych usługach wsparcia technicznego:
 • Szkolenia Zamknięte
 • Konsultacje i Wsparcie Projektowe
 • Audyty PROFIBUS
 • Audyty PROFINET, IE i WLAN
 • Interwencyjne Usuwanie Awarii Sieci
 • Opracowanie i Testowanie Interfejsów Sieciowych

Szkolenia Zamknięte

Od 25 lat stawiamy na ścisłą specjalizację swojej oferty w obrębie automatyki przemysłowej. Nieustanne doskonalenie naszych usług wzbogaciło nas o bezkonkurencyjne doświadczenie dydaktyczne oraz wiedzę, którą dzielimy się ze specjalistami podzielającymi naszą wizję nabywania kompetencji.

Nasza oferta obejmuje ponad 60 specjalistycznych szkoleń z zakresu technik sterowania, sieci przemysłowych, technik napędowych oraz hydrauliki. Sprawdzony modularny system szkoleń zapewnia naszym klientom efektywne nabywanie potrzebnych im kompetencji w krótkim czasie.

Wszystkie szkolenia mogą być również dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Istnieje możliwość pominięcia tematów znanych bądź zbędnych w danych realiach. Możemy też stworzyć całkowicie nowe szkolenie w oparciu o programy naszych standardowych szkoleń.

Każde szkolenie możemy zrealizować w siedzibie Twojej firmy! Wystarczy wyselekcjonować odpowiednią grupę osób i wskazać termin.

Szkolenia prowadzimy również w języku angielskim. Skorzystaj zatem z pełnej swobody w kształtowaniu wiedzy dla Twojego zespołu.

 

Referencje Materiały dodatkowe
 • Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

  Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

  Dzięki szkoleniom prowadzonym przez INTEX nasi pracownicy podnieśli swoje kwalifikacji i uzyskali wiedzę, którą z powodzeniem mogą przekazać swoim podopiecznym.

  Pobierz referencję.pdf
 • MONDI ŚWIECIE S. A.

  MONDI ŚWIECIE S. A.

  Za każdym razem nasi pracownicy wysoko cenią sobie szkolenia, które przynoszą cenne rezultaty w postaci wiedzy merytorycznej, ale przede wszystkim wiedzy praktycznej. Wyrażają uznanie dla profesjonalnej organizacji szkoleń i doskonałego przygotowania Trenerów jak i sposobu prowadzenia zajęć.

  Pobierz referencję.pdf
 • MAHLE Polska Sp. z o.o.

  MAHLE Polska Sp. z o.o.

  Zajęcia realizowane są kompetentnie i rzetelnie, a programy szkoleń ułożone są zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

  Pobierz referencję.pdf
 • Poznaj naszą doświadczoną kadrę dydaktyczną!

  Kadra

  Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach? Przejdź do sekcji szkoleń.

  Szkolenia

  Wszystkie szkolenia w jednym pliku! Kliknij by pobrać katalog.

  INTEX - Katalog szkoleń

Konsultacje i Wsparcie Projektowe

Nasz zespół starannie dobranych trenerów łączy najwyższe kwalifikacje techniczne z dużym doświadczeniem dydaktycznym.

Nasi eksperci są do dyspozycji uczestników nie tylko w ciągu trwania szkolenia. Uczestnicy naszych szkoleń chętnie korzystają z możliwości udziału w zajęciach dodatkowych gdzie mogą samodzielnie ćwiczyć, powtórzyć zagadnienia omawiane na szkoleniu lub indywidualnie skorzystać z pomocy wykładowcy.

To nie wszystko – możemy więcej! Nasi eksperci chętnie udzielają wsparcia i konsultacji w ramach Twojego konkretnego projektu we wszystkich obszarach naszej kompetencji:

 • Systemy sterowania SIEMENS SIMATIC S7-300/400, SIMATIC S7-1200/1500, SIMATIC S7-200, SIMATIC S5, a także PCS7
 • Wizualizacja procesów SIEMENS SIMATIC WinCC oraz Proficy iFix
 • Systemy SIEMENS SIMATIC HMI oparte o panele operatorskie OP, MP, Comfort i Basic
 • Sieci przemysłowe PROFIBUS DP/PA, PROFINET, INDUSTRIAL ETHERNET, WLAN, OPC, AS-i oraz IO-LINK
 • Bezpieczeństwo funkcjonalne SIEMENS SIMATIC Distributed Safety i PROFIsafe
 • Techniki napędowe SIEMENS bazujące na przekształtnikach Micromaster oraz SINAMICS.
Referencje Materiały dodatkowe
 • DP System Sp. z o.o.

  DP System Sp. z o.o.

  Konsultacje miały charakter intensywnych zajęć prowadzonych przez doświadczonego trenera posiadającego umiejętności dydaktyczne w zakresie wykorzystania aktywnych form doskonalenia umiejętności i podnoszenia kompetencji.

  Pobierz referencję.pdf
 • Carboautomatyka S. A.

  Carboautomatyka S. A.

  Zajęcia zostały zrealizowane profesjonalnie, a program szkolenia został ułożony zgodnie z naszymi wymaganiami i zgłoszonymi potrzebami. (...) Firma dysponuje zasobami i doświadczeniem gwarantującym profesjonalne wykonanie podobnych zadań.

  Pobierz referencję.pdf
 • FCA Powertrain Poland Sp. z o.o.

  FCA Powertrain Poland Sp. z o.o.

  Doskonale przygotowani i doświadczeni wykładowcy, a także sprawna organizacja konsultacji - w naszej ocenie stawiają INTEX w gronie uznanych ośrodków szkoleniowych w zakresie automatyki przemysłowej w naszym kraju.

  Pobierz referencję.pdf
 • ZSME w Żywcu

  ZSME w Żywcu

  Odpowiednio dobrane zagadnienia tematyczne, dostosowanie technik dydaktycznych do programu szkolenia oraz wysoka jakość przygotowanych materiałów szkoleniowych świadczą o kompetencjach, rzetelności i profesjonaliźmie Firmy INTEX.

  Pobierz referencję.pdf
 • Tekpro Sp. z o.o.

  Tekpro Sp. z o.o.

  W naszej ocenie konsultacje zostały przygotowane i zrealizowane na wysokim poziomie, a prowadzący je trener – pan Ryszard Jakuszewski dysponował ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną, którą przekazał nam w jasny i przystępny sposób. Z przyjemnością polecany usługi INTEX wszystkim zainteresowanym i mamy nadzieję na kontynuację współpracy.

  Pobierz referencję.pdf
 • Poznaj naszą doświadczoną kadrę dydaktyczną!

  Kadra

  Chcesz dowiedzieć więcej o naszych szkoleniach? Przejdź do sekcji szkoleń.

  Szkolenia

  Wszystkie szkolenia w jednym pliku! Kliknij by pobrać katalog.

  INTEX - Katalog szkoleń

Audyty PROFIBUS

Przyczyna większości problemów w sieci PROFIBUS bazującej na RS-485 leży w warstwie fizycznej i zwykle jest wynikiem błędów popełnionych na etapie instalacji, degradacji infrastruktury w wyniku normalnej eksploatacji lub wpływu otoczenia. Opisane problemy nie zawsze prowadzą do natychmiastowego zerwania komunikacji, ale często do obniżenia stabilności komunikacji, co z kolei w dłuższej perspektywie czasowej może doprowadzić do poważnych zakłóceń funkcjonowania sieci. Jednocześnie sytuacja taka oznacza, że problemy te mogą być zidentyfikowane i usunięte zanim będą miały wpływ na pracujący system: działania profilaktyczne są zatem możliwe!

Najważniejszym działaniem profilaktycznym jest ocena jakości komunikacji oraz stabilności funkcjonowania sieci PROFIBUS. W ramach przeprowadzanych przez naszych certyfikowanych specjalistów audytów instalacji przygotowujemy szczegółowy i obiektywny raport zawierający wyniki oceny wizualnej, dokonywanych pomiarów oraz testów instalacji PROFIBUS wraz z interpretacją wyników, informacjami o zauważonych błędach i proponowanych zmianach.

Wykonanie audytu jest wskazane w szczególności jeśli:

 • doświadczasz sporadycznych przerw w komunikacji
 • chcesz podjąć skuteczne działania prewencyjne
 • potrzebujesz niezależnej ekspertyzy, np. w ramach odbioru nowej lub zmodernizowanej maszyny lub instalacji.
Referencje Materiały dodatkowe
 • Knauf

  Knauf

  Firma INTEX Sp. z o.o. z Gliwic opracowała koncepcję oraz wykonała zadanie modernizacji istniejących sieci PROFIBUS w zakładzie KNAUF JAWORZNO III (...) Polecamy wszystkim zainteresowanym usługi firmy INTEX jako rzetelnego oraz profesjonalnego partnera w realizacji projektów związanych z sieciami przemysłowymi. Sami z pewnością będziemy kontynuować naszą współpracę w przyszłości, ponieważ dzięki niej mamy pewność, że systemy komunikacyjne wykorzystywane w naszych instalacjach są pod pełną kontrolą.

  Pobierz referencję.pdf
 • Control Process IT

  Control Process IT

  Niniejszym polecamy wszystkim zainteresowanym usługi firmy INTEX, zarówno gdy do wykonania jest okresowe sprawdzenie stabilności sieci, stworzenie projektu, wykonanie diagnostyki, jak i dokonanie kompleksowego audytu bardzo rozległego obiektu - takiego jak w naszym przypadku. Wierzymy, że doświadczenie ekspertów firmy INTEX pozwoli zlokalizować i usunąć problemy w sieci PROFIBUS niezależnie od okoliczności.

  Pobierz referencję.pdf
 • Chorzowsko - Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

  Chorzowsko - Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

  Stwierdza się, że powyższa usługa firmy INTEX Sp. z o.o., wykonana została z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i uzgodnieniami z inwestorem oraz terminami określonymi w zleceniu.

  Pobierz referencję.pdf
 • NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

  NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

  Eksperci z firmy INTEX wykazali się ogromnym doświadczeniem i znajomością tematu. Na każde nurtujące nas pytanie profesjonaliści firmy INTEX udzielili wyczerpującej odpowiedzi. Prace zostały wykonane terminowo z przestrzeganiem przepisów p.poż i zasad BHP (...) Z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę INTEX innym przedsiębiorcom.

  Pobierz referencję.pdf
 • GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o.

  GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o.

  Dzięki dokonaniu diagnostyki naszej sieci przez eksperta INTEX poznaliśmy szczegółową interpretację wyników dokonanych pomiarów w tym informacje o zauważonych błędach i proponowanych zmianach, które po wdrożeniu znacząco poprawiły jakość pracy.

  Pobierz referencję.pdf
 • MONDI ŚWIECIE S. A.

  MONDI ŚWIECIE S. A.

  Poziom usług prezentowanych przez firmę INTEX oceniamy bardzo wysoko i z pewnością będziemy korzystać z ich usług w zakresie audytów i diagnostyki sieci przemysłowych. Z pełną odpowiedzialnością również polecamy firmę INTEX innym przedsiębiorcom jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

  Pobierz referencję.pdf
 • REFRESCO Sp. z o.o.

  REFRESCO Sp. z o.o.

  Inżynierowie z firmy INTEX wykazali się ogromnym doświadczeniem i znajomością tematu. Używając profesjonalnych narzędzi diagnostycznych zlokalizowali i usunęli usterki w sieci Profibus nalewarki, zakłócające prawidłowy proces produkcyjny.

  Pobierz referencję.pdf

Audyty PROFINET, IE i WLAN

Sieci przemysłowe oparte na standardzie Ethernet to dziś standard. Porównując je do tradycyjnej technologii magistrali przemysłowej problematyka diagnostyki przerzucona zostaje z warstwy fizycznej do warstwy protokołu. Dostępnych jest wiele – też bezpłatnych – narzędzi diagnostycznych. Ich efektywne wykorzystanie wymaga jednak sporo doświadczenia i ugruntowanej znajomości wielu protokołów.

Sieci bezprzewodowe nie opierają się na stabilnej warstwie fizycznej w postaci miedzianego przewodu bądź światłowodu. Zatem jeśli doświadczasz problemów ze stabilnością infrastruktury WLAN nie trać czasu i natychmiast zadzwoń po eksperta, który m.in. dokona prawidłowej analizy jakości transmisji sygnału bezprzewodowego z użyciem bardzo specjalistycznych narzędzi.

Jako eksperci w dziedzinie komunikacji przemysłowej oferujemy nasze usługi szkoleniowe, audytorskie, doradcze i usuwania awarii, a także elementy infrastruktury, urządzenia i narzędzia do nadzorowania i diagnostyki sieci PROFINET, IE oraz WLAN.

Z przyjemnością służymy naszym wsparciem Tobie i Twoim placówkom zarówno w Polsce jak i zagranicą – wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

Referencje Materiały dodatkowe
 • KRKA-POLSKA Sp. z o.o.

  KRKA-POLSKA Sp. z o.o.

  Eksperci INTEX wykazali się zarówno szeroką wiedzą i doświadczeniem w zakresie tematyki, jak również zdolnościami szybkiej i trafnej diagnostyki warstwy fizycznej oraz protokołu. Pozwoliło to na sprawną implementację rozwiązań mających na celu usunięcie źródła problemów.

  Pobierz referencję.pdf
 • COCA-COLA HBC Polska

  COCA-COLA HBC Polska

  Dzięki ekspertom z firmy INTEX udało się w pełni zdiagnozować oraz wyeliminować usterki występujące w naszej sieci PROFINET. Ich doświadczenie oraz praktyczna znajomość tematyki pozwoliły na podjęcie szybkich i skutecznych działań naprawczych skracając do minimum czas nieplanowanych przestojów.

  Pobierz referencję.pdf
 • Ruland Engineering & Consulting

  Ruland Engineering & Consulting

  Eksperci z firmy INTEX wykazali się ogromnym doświadczeniem i znajomością tematu. Używając profesjonalnych narzędzi diagnostycznych zlokalizowali i usunęli problemy, które zakłócały prawidłowy proces produkcyjny.

  Pobierz referencję.pdf

Interwencyjne Usuwanie Awarii Sieci

Sieci przemysłowe są rdzeniem systemu sterowania każdej maszyny lub instalacji. Jeśli zawodzą, praca linii produkcyjnej jest poważnie zakłócana a w najgorszym przypadku po prostu niemożliwa. Efektywna diagnostyka i usuwanie błędów wymaga doświadczenia, dużo wiedzy i dedykowanego wyposażenia, które niekoniecznie jest dostępne kiedy jest najbardziej potrzebne. W takiej sytuacji na pewno będziesz poszukiwał najszybszej możliwej drogi do eliminacji problemu i to jest moment w którym powinieneś skontaktować się z nami.

Nasi certyfikowani eksperci na co dzień zajmują się usuwaniem awarii w instalacjach sieciowych.

Nasze wyjątkowe kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zakresie systemów komunikacji opartych na rozwiązaniach firmy SIEMENS zostały potwierdzone uzyskaniem statusu Approved Partner oraz centrum rozwojowego firmy SIEMENS dla technologii komunikacyjnych PROFIBUS, PROFINET, AS-i oraz OPC. Ponadto jesteśmy akredytowaną jednostką PROFIBUS&PROFINET INTERNATIONAL Competence i Training Center.

Twoja stabilna produkcja to nasz priorytet, dlatego też możemy również wspierać Twoich serwisantów zdalnie lub wypożyczyć potrzebne Ci narzędzia diagnostyczne.

Jeśli masz problem z siecią przemysłową nie trać czasu i skontaktuj się z nami!

Referencje Materiały dodatkowe
 • BSH

  BSH

  Eksperci z firmy INTEX wykazali się dużym doświadczeniem i znajomością tematu. Używając profesjonalnych narzędzi diagnostycznych zlokalizowali i usunęli problemy, które zakłócały prawidłowy proces produkcyjny (...) Poziom usług prezentowanych przez firmę INTEX oceniamy bardzo wysoko i z pewnością będziemy korzystać z ich usług w zakresie audytów oraz diagnostyki sieci przemysłowych.

  Pobierz referencję.pdf
 • BorgWarner

  BorgWarner

  ...Dzięki wykonanej diagnostyce otrzymaliśmy pełny obraz naszej sieci PROFIBUS oraz poznaliśmy szczegółową interpretację wyników dokonanych pomiarów w tym informacje o zauważonych błędach i proponowanych zmianach, które po wdrożeniu znacząco poprawiły jakość pracy.

  Pobierz referencję.pdf
 • SILS Centre Gliwice Sp. z o.o.

  SILS Centre Gliwice Sp. z o.o.

  Istotnym w całym procesie było to, że oprócz wartości jaką było zlikwidowanie problemu z którym się borykaliśmy, zyskaliśmy również wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu podobne problemy w przyszłości nie będą dla nas wyzwaniem. Dodatkowo należy pochwalić sprawność przeprowadzenia całego procesu wsparcia, tak aby w możliwie najkrótszym czasie osiągnąć pożądany efekt. (...) Z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy firmę Intex Sp z o.o..

  Pobierz referencję.pdf
 • nmc Polska Sp. z o.o.

  nmc Polska Sp. z o.o.

  Zwróciliśmy się do firmy INTEX Sp. z o. o. o pomoc w rozwiązaniu problemu na linii, który uniemożliwiał prowadzenie produkcji. Szybka reakcja INTEX przyczyniła się do wznowienia produkcji juz po 3 godzinach od zgłoszenia.

  Pobierz referencję.pdf

Opracowanie i Testowanie Interfejsów Sieciowych

Jeżeli planujesz opracowanie urządzenia z interfejsem PROFIBUS lub PROFINET nasi certyfikowani eksperci wesprą Cię w zrozumieniu zakresu zadania, planowaniu poszczególnych etapów postępowania z uwzględnieniem czynników technicznych i ekonomicznych.

Dostępne są rozwiązania od gotowych bramek zewnętrznych, modułów interfejsów aż do dedykowanych chipsetów przeznaczonych do integracji w wybranym urządzeniu.

Idąc dalej – jesteśmy dostępni dla Ciebie w dowolnym zakresie wsparcia integracji, konsultacji, testów, a także doboru oraz zaopatrzeniu w odpowiedni produkt.

Referencje Materiały dodatkowe
 • MDJ ELECTRONIC Sp. z o.o.

  MDJ ELECTRONIC Sp. z o.o.

  Realizacja testów była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie podejścia do implementacji samego interfejsu fizycznego jak i protokołu PROFIBUS w urządzeniu, a także opisu interfejsu komunikacyjnego urządzenia w postaci pliku GSD.(...) Poziom usług prezentowanych przez firmę INTEX oceniamy bardzo wysoko i z pewnością będziemy korzystać z ich wszechstronnego wsparcia technicznego.

  Pobierz referencję.pdf