Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Akademia INTEX

Poznaj naszą ofertę usług rozwojowych w postaci warsztatów, konferencji i szkoleń, które wspólnie z Partnerami organizujemy w całej Polsce. Zadbaj o swój rozwój, wybierając dogodny termin i miejsce interesującego Cię wydarzenia. Skorzystaj z wiedzy ekspertów.

modernizacja-profibus-oczyszczalnia-699

webinar

Praktyczne aspekty modernizacji sieci PROFIBUS na przykładzie Oczyszczalni Ścieków

Wiele nowoczesnych oczyszczalni ścieków w systemach automatyki wykorzystuje sieć PROFIBUS zarówno w wersji DP integrującej np. napędy dmuchaw, napędy zasuw/zaworów, urządzenia pomiarowe jak i PA integrującej przetworniki pomiarowe czy pozycjonery.

Większość z aktualnie eksploatowanych instalacji PROFIBUS zostało zbudowanych kilka czy nawet kilkanaście lat temu. Bazując na naszym doświadczeniu ze świadczonych usług audytorskich oraz lokalizacji problemów w sieciach PROFIBUS wiemy, że systemy te w trakcie swojego życia bywały rozbudowywane czy też  modyfikowane, dodatkowo w niektórych przypadkach sieć i urządzenia do niej dołączone pracują w agresywnym środowisku lub na zewnątrz budynków. Czynniki te bardzo silnie wpływają na kondycję sieci, która w sytuacji kiedy nie jest monitorowania może być zła, co w efekcie prowadzi do niestabilnej komunikacji.

W przypadku systemów, gdzie PROFIBUS ma przed sobą jeszcze długą perspektywę wykorzystywania, zachęcamy do podjęcia zdecydowanych działań mających na celu poprawienie kondycji sieci oraz zapewnienie jej stabilnego działania w przyszłości.

Bazując na zdobytym w czasie audytów, ale i modernizacji sieci doświadczeniu wypracowaliśmy rozwiązania, które zaimplementowane w systemach automatyki pozwalają wyeliminować, a na pewno znacznie ograniczyć problemy z siecią. Rozwiązania te także znacznie ułatwiają monitorowanie bieżącej kondycji systemu umożliwiając tym samym planowanie działań naprawczych zanim dojdzie do zakłócenia komunikacji.

Realizując swoją misję w zakresie wsparcia klientów wykorzystujących sieci przemysłowe, a w szczególności PROFIBUS oraz PROFINET pragniemy podzielić się swoimi doświadczeniami w formie bezpłatnego webinara, w trakcie którego uczestnicy uzyskają odpowiedzi na następujące pytania:

 • jakie są najczęstsze przyczyny problemów występujących w sieci PROFIBUS?
 • czy architektura sieci PROFIBUS wpływa na jej stabilność?
 • jak zapewnić bezawaryjną pracę sieci PROFIBUS?
 • jak maksymalizować dyspozycyjność sieci?
 • z jakimi kosztami należy się liczyć myśląc o modernizacji sieci PROFIBUS?
 • czy warto rozważać modernizację sieci PROFIBUS?
 • zakup narzędzi diagnostycznych, czy modernizacja sieci – co wybrać?
 • jak w sposób ciągły monitorować kondycję sieci PROFIBUS?

Ze swojej strony gwarantujemy solidną dawkę wiedzy praktycznej oraz konkretnych danych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.


Grupa docelowa:

 • menedżerowie utrzymania ruchu
 • pracownicy działu utrzymania ruchu
 • integratorzy systemów automatyki
 • projektanci systemów automatyki


Prelegent:

Artur Szymiczek – Dyrektor Techniczny INTEX
PI Training Center Instructor dla technologii PROFIBUS / PROFINET w zakresie Installer / Engineer, ISA/IEC 62443 Cybersecurity Expert, Audytor Wiodący ISO/IEC 27001. Uznany międzynarodowy ekspert, a zarazem audytor przeprowadzający i nadzorujący prace w zakresie diagnostyki, interwencyjnego usuwania awarii, a także kompleksowych modernizacji sieci PROFIBUS, PROFINET, Industrial Ethernet, WLAN.

 

Spotkanie odbędzie się w formule online na platformie Zoom. Zainteresowanych zachęcamy do rejestracji w sekcji Zapisz się na wydarzenie poniżej.

Do uczestnictwa w spotkaniu wystarczy przeglądarka z dostępem do internetu. Link do wydarzenia zostanie przesłany przed spotkaniem.

Cena netto / osoba

bezpłatne

Termin

03.06.2022

Czas trwania

10:00-11:30

Lokalizacja

webinar

Organizatorzy

intex-300px

Zapisz się na wydarzenie

Wypełnij formularz

Zapisz się na wydarzenie

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane do uzupełnienia

Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie INTEX Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, przy ul. Portowej 4. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu zapisania i zaproszenia uczestnika do udziału w Usłudze rozwojowej, kontaktowania się w sprawach dotyczących usługi. Więcej informacji na temat RODO można przeczytać w Polityce Prywatności.

Przesłanie formularza stanowi wyrażenie woli uczestnictwa w usłudze rozwojowej. W ciągu 2 dni roboczych od momentu przesłania formularza, uczestnik otrzyma za pośrednictwem e-maila potwierdzenie wpisania na usługę rozwojową (jeżeli limit miejsc nie został uprzednio osiągnięty) lub fakturę proforma w przypadku wydarzeń płatnych. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Dla usług rozwojowych o charakterze bezpłatnym zastrzegamy prawo odmowy przyjęcia bez podania przyczyn.

Nie wszystkie wymagane pola zostały wypełnione lub zaznaczone.

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Kontakt

object(WP_Post)#9019 (24) { ["ID"]=> int(11288) ["post_author"]=> string(2) "17" ["post_date"]=> string(19) "2017-12-16 22:21:08" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2017-12-16 21:21:08" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(16) "Ewelina Woszczak" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(16) "ewelina-woszczak" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2022-03-25 19:06:44" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2022-03-25 18:06:44" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(65) "https://stg.intex.com.pl/?post_type=osoby-kontaktowe&p=11288" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(16) "osoby-kontaktowe" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

Szukasz pomocy? Zadzwoń do mnie

Ewelina Woszczak +48 664 441 924

Wykaz szkoleń INTEX.pdf Wykaz szkoleń INTEX