Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Akademia INTEX

Poznaj naszą ofertę usług rozwojowych w postaci warsztatów, konferencji i szkoleń, które wspólnie z Partnerami organizujemy w całej Polsce. Zadbaj o swój rozwój, wybierając dogodny termin i miejsce interesującego Cię wydarzenia. Skorzystaj z wiedzy ekspertów.

warsztat_2

Warsztat Szkoleniowy

Diagnostyka sieci PROFIBUS

Sieci przemysłowe są rdzeniem systemu sterowania każdej maszyny lub instalacji. Jeśli zawodzą, praca linii produkcyjnej jest poważnie zakłócana a w najgorszym przypadku po prostu niemożliwa.

Przyczyna większości problemów w sieci PROFIBUS bazującej na RS-485 leży w warstwie fizycznej i zwykle jest wynikiem błędów popełnionych na etapie instalacji, degradacji infrastruktury w wyniku normalnej eksploatacji lub wpływu otoczenia. Opisane problemy nie zawsze prowadzą do natychmiastowego zerwania komunikacji, ale często do obniżenia stabilności komunikacji, co z kolei w dłuższej perspektywie czasowej może doprowadzić do poważnych zakłóceń funkcjonowania sieci.

Chciałbyś wiedzieć jak ustrzec się przed problemami w komunikacji? Jakie podjąć działania prewencyjne lub jeśli będzie za późno jak sprawnie i skutecznie poradzić sobie z występującymi najczęściej usterkami?

Zapisz się na warsztat, którego intencją jest przedstawienie możliwości oraz problematyki z jaką spotykają się służby utrzymania ruchu pracujące z systemami wykorzystującymi PROFIBUS.

Skorzystaj z doświadczenia certyfikowanych ekspertów, którzy na co dzień zajmują się usuwaniem awarii w instalacjach sieciowych w kraju i za granicą.

Czego dowiesz się w trakcie warsztatu?

 • Sieć PROFIBUS DP/PA: przygotowanie systemu pod kątem diagnostyki, typowe problemy spotykane w instalacjach
 • Diagnostyka sieci PROFIBUS DP/PA na poziomie warstwy fizycznej: wykorzystanie oscyloskopu, prawidłowy kształt sygnału, wpływ typowych błędów/uszkodzeń, ocena amplitudy sygnału
 • Diagnostyka na poziomie protokołu: status urządzeń, informacje statystyczne, podgląd ruchu na poziomie protokołu, wyzwalanie rejestracji
 • Audytowanie rozbudowanych sieci, metodyka, zarządzanie zgromadzonymi danymi, przyporządkowanie danych do segmentów w sieci PROFIBUS, generowanie raportów
 • Budowa niezawodnych sieci PROFIBUS
 • Możliwości ciągłego nadzoru sieci PROFIBUS DP/PA

Nasze kwalifikacje zostały potwierdzone uzyskaniem statusu PROFIBUS&PROFINET INTERNATIONAL Competence i Training Center a także Approved Partner oraz centrum rozwojowego firmy SIEMENS dla technologii komunikacyjnych PROFIBUS, PROFINET, AS-i oraz OPC.

 

Cena netto / osoba

Wydarzenie bezpłatne

Termin

27.04.2018

Czas trwania

9:00-15:00

Lokalizacja

Gliwice:
INTEX
ul. Portowa 4

W czasie spotkania przewidziane są przerwy kawowe, a także dostęp do stanowisk mini-targowych

Organizatorzy

intex
dsc00323

Warsztat Szkoleniowy

IO-LINK - konfiguracja, uruchomienie i praktyczne doświadczenia

INTEX przy współpracy ze stowarzyszeniem PROFIBUS PNO Polska oraz firmami SIEMENSTURCKPepperl+FuchsBalluff i ifm electronic ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny warsztat szkoleniowy dotyczący IO-Link – nowoczesnego standardu komunikacyjnego dla inteligentnych czujników i elementów wykonawczych.

Celem warsztatu jest dostarczenie użytkownikom oraz integratorom systemów automatyki technicznych podstaw, przedstawienie produktów i rozwiązań oraz przykładowych aplikacji z zastosowaniem technologii IO-Link.

Zagadnienia poruszane podczas warsztatu:

 • Standard IO-Link w organizacji PROFIBUS&PROFINET International
  Dariusz Germanek, PROFIBUS PNO Polska: Przedstawienie konsorcjum IO-Link
 • IO-Link: Technika i korzyści
  Artur Szymiczek, INTEX: Technologia IO-Link, korzyści z zastosowania, integracja ze systemem sterowania, FAQ
 • Praktyczne zastosowanie technologii IO-Link w maszynie pakującej
  Grzegorz Bratek, SIEMENS: Przegląd wybranych aplikacji opartych o IO-Link
 • Przykład uruchomienia aplikacji z czujnikami IO-Link na bazie koncepcji Y
  Bartosz Dudziński: IFM Electronic: Kompletne rozwiązanie dla Industry 4.0
 • Inteligentna komunikacja w przemyśle dzięki rozwiązaniom z IO-Link
  Łukasz Walczak, Pepperl+Fuchs Sp. z o.o.: Zalety parametryzacji i pomiarów z wykorzystaniem IO-Link. Czujniki, moduły I/O, rozwiązania RFID.
 • Inteligentne moduły i urządzenia IO-link
  Piotr Śnieżek, TURCK: Przykłady wykorzystania technologii FLC
 • Interfejs IO-Link w rozproszonych systemach I/O oraz systemach bezpieczeństwa
  Karol Kowalczyk, Balluff: Moduły I/O z interfejsem IO-Link, połączenia bezprzewodowe, systemy identyfikacji, inteligentne kolumny sygnalizacyjne
 • Parametryzacja i uruchomienie aplikacji z zastosowaniem IO-Link
  Artur Szymiczek, INTEX: Praktyczna demonstracja

 

Cena netto / osoba

Wydarzenie bezpłatne

Termin

18.05.2018

Czas trwania

9:00-15:00

Lokalizacja

Toruń:
Hotel Filmar
ul. Grudziądzka 45

W czasie spotkania przewidziane są przerwy kawowe, a także dostęp do stanowisk mini-targowych

Organizatorzy

siemens
WAGO
Pepperl+Fuchs
turck_logo_download
Balluff
IMF
intex
safetytruck-735

Warsztat Szkoleniowy

“Bezpieczeństwo maszyn w praktyce” – SAFETY TRUCK on Tour

Wspólnie z naszym Partnerem firmą SIEMENS Industry Automation zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym jednodniowym warsztacie szkoleniowym poświęconym realizacji systemów bezpieczeństwa maszyn w oparciu o przekaźniki bezpieczeństwa lub sterowniki programowalne z komunikacją PROFIsafe oraz ASIsafe.

Część praktyczna realizowana będzie w oparciu o najnowsze rozwiązania firmy SIEMENS w zakresie Safety Integrated z uwzględnieniem przekaźników bezpieczeństwa, elementów wykonawczych, sterowników programowalnych SIMATIC S7‑1200F/1500F oraz napędów SINAMICS.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia pokazowego samochodu SAFETY TRUCK wyposażonego w najnowsze produkty z portfolio Safety Integrated  firmy SIEMENS.

Program warsztatu:

 • Realizacja funkcji bezpieczeństwa z wykorzystaniem dedykowanych komponentów
 • Analiza przykładowych łańcuchów funkcji bezpieczeństwa w SAFETY EVALUATION TOOL
 • Nowe moduły SIMATIC Failsafe
 • Przegląd funkcjonalności TIA Safety Advanced
 • Komunikacja w systemach bezpieczeństwa z wykorzystaniem protokołu PROFIsafe
 • Funkcje bezpieczeństwa zintegrowane w napędach

 

Cena netto / osoba

Wydarzenie bezpłatne

Termin

28.05.2018

Czas trwania

9:00-15:00

Lokalizacja

Poznań:
Hotel Poznański
ul. Krańcowa 4

Termin

29.05.2018

Czas trwania

9:00-15:00

Lokalizacja

Gliwice:
INTEX
ul. Portowa 4

W czasie spotkania przewidziane są przerwy kawowe, dostęp do stanowisk mini-targowych oraz do w pełni wyposażonego pojazdu SAFETY TRUCK.

Organizatorzy

intex
siemens

Nie znalazłeś wydarzenia, które Cię interesuje? Nic straconego!

Podziel się z nami swoimi zainteresowaniami byśmy mogli lepiej dopasować charakter kolejnego wydarzenia. Dziękujemy za Twój wkład!

Diagnostyka sieci PROFINETDiagnostyka sieci PROFIBUSIO Link - podstawy i przykładowe aplikacjeFunkcje bezpieczeństwa w napędach SINAMICSSINAMICS V20/V90/G120 oraz SIMATIC S7-1200/1500 w automatyzacji maszynBezpieczeństwo maszyn w praktyceOPC - Konfiguracja i uruchomienie

Zapisz się na wydarzenie

Wypełnij formularz

Zapisz się na wydarzenie

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane do uzupełnienia

Przesłanie formularza stanowi wyrażenie woli uczestnictwa w usłudze rozwojowej. W ciągu 2 dni roboczych od momentu przesłania formularza, uczestnik otrzyma za pośrednictwem e-maila potwierdzenie wpisania na usługę rozwojową (jeżeli limit miejsc nie został uprzednio osiągnięty) lub fakturę proforma w przypadku wydarzeń płatnych. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Dla usług rozwojowych o charakterze bezpłatnym zastrzegamy prawo odmowy przyjęcia bez podania przyczyn.

Nie wszystkie wymagane pola zostały wypełnione lub zaznaczone.

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Kontakt

object(WP_Post)#7006 (24) { ["ID"]=> int(6170) ["post_author"]=> string(1) "3" ["post_date"]=> string(19) "2017-12-23 10:42:48" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2017-12-23 09:42:48" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(13) "Hanna Łysiak" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(12) "hanna-lysiak" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2018-01-03 09:56:43" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2018-01-03 08:56:43" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(64) "https://www.intex.com.pl/?post_type=osoby-kontaktowe&p=6170" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(16) "osoby-kontaktowe" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

Szukasz pomocy? Zadzwoń do mnie

Hanna Łysiak +48 664 441 921

Katalog szkoleń INTEX.pdf Katalog szkoleń INTEX