Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Akademia INTEX

Poznaj naszą ofertę usług rozwojowych w postaci warsztatów, konferencji i szkoleń, które wspólnie z Partnerami organizujemy w całej Polsce. Zadbaj o swój rozwój, wybierając dogodny termin i miejsce interesującego Cię wydarzenia. Skorzystaj z wiedzy ekspertów.

zaproszenie-cyberbezpieczenstwo-v4

Warsztat szkoleniowy: WPROWADZENIE DO CYBERBEZPIECZEŃSTWA SYSTEMÓW AUTOMATYKI WG IEC 62443

Tematyka bezpieczeństwa systemów informatycznych w środowisku biurowym w większości firm jest traktowana z należytą uwagą: priorytetem IT było i jest zachowanie poufności i spójności wykorzystywanych danych. W domenie OT z kolei, nadrzędnym priorytetem od zawsze jest zapewnienie ciągłości działania.

Utrata hermetyczności w zakresie sprzętowym oraz komunikacyjnym cechująca nowoczesne systemy automatyki powoduje, że priorytety użytkowników systemów automatyki należy rozszerzyć o ich zabezpieczenie pod kątem zagrożeń cybernetycznych.

W celu zapewnienia odpowiedniego stopnia ochrony wymagane jest wieloetapowe podejście wyrażające się nie tylko w zakupie urządzeń czy systemów zabezpieczających, ale również poprzez analizę bieżącej sytuacji, wdrożenie odpowiednich procedur, monitorowanie stworzonego systemu.

Warsztat ten, to unikalne wprowadzenie do zagadnienia bezpieczeństwa przemysłowych systemów automatyki zgodnie z dedykowanym, międzynarodowym standardem IEC 62443.

Tematyka

 • trendy w zakresie rozwoju systemów automatyki wpływające na ich cyberbezpieczeństwo
 • podatności oraz wektory ataku na systemy automatyki oraz ich potencjalne konsekwencje
 • różnice pomiędzy IT, a OT wpływające na podejście tematyki cyberbezpieczeństwa
 • standardy wspomagające proces zabezpieczania systemów automatyki
 • koncepcja bezpieczeństwa systemu zgodna z „Defense in depth”
 • system zarządzania cyberbezpieczeństwem zgodny z IEC 62443
 • cykl życia systemu bezpieczeństwa definiowany przez IEC 62443
 • cel i oczekiwane wyniki wysokopoziomowego oraz szczegółowego audytu bezpieczeństwa
 • składowe systemu przeciwdziałania wykrytym zagrożeniom
 • przykłady rozwiązań w zakresie implementacji systemu przeciwdziałania zagrożeniom

Grupa docelowa

 • menedżerowie działów automatyki, utrzymania ruchu, IT
 • administratorzy sieci Ethernet, systemów sterowania, SCADA
 • użytkownicy systemów automatyki

 

Źródło:
1 – https://consulting.ey.com/wp-content/uploads/sites/3/2019/05/1807-2826996-thought-leadership-ot-vision-cyber-04226-181us_sm.pdf
2 – CyberX 2019 GLOBAL ICS & IIoT RISK REPORT
3 – SANS 2019 State of OT/ICS Cybersecurity Survey

 

Cena netto / osoba

990 PLN

Termin

10.03.2020

Czas trwania

9.00-15.00

Lokalizacja

Gliwice:
INTEX
ul. Portowa 4

Termin

20.03.2020

Czas trwania

9.00-15.00

Lokalizacja

Rzeszów:
Hotel Prezydencki
ul. Podwisłocze 48

Termin

25.03.2020

Czas trwania

9.00-15.00

Lokalizacja

Legnica:
Letia Business Center
ul. Rycerska 24

Termin

26.03.2020

Czas trwania

9.00-15.00

Lokalizacja

Łódź:
Ośrodek Campoverde
ul. Grabińska 43

Termin

27.03.2020

Czas trwania

9.00-15.00

Lokalizacja

Poznań:
Hotel Poznański
ul. Krańcowa 4 Luboń

Organizatorzy

intex
intex_siemens_v02h_1000px

Bezpłatne jednodniowe szkolenie

SIEMENS SINAMICS V90, S210 - konfiguracja, uruchomienie, sterowanie

Wspólnie z naszym partnerem – firmą SIEMENS zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu poświęconemu konfiguracji oraz uruchomieniu napędów serwo rodziny SIEMENS SINAMICS V90 oraz S210 współpracujących ze sterownikami SIMATIC S7-1500.

W trakcie szkolenia poprzez realizację praktycznych zadań uczestnicy poznają narzędzia wspomagające dobór napędu na podstawie wymagań aplikacji, następnie przećwiczą proces konfiguracji i uruchomienia samego napędu. Poza zagadnieniami ściśle związanymi z napędem w trakcie warsztatu uczestnicy praktycznie poznają także proces konfiguracji połączenia pomiędzy napędem, a sterownikiem S7-1500 i współpracy pomiędzy sterownikiem programowalnym, a napędem. Do sterowania napędem zostaną wykorzystane zarówno instrukcje z biblioteki DriveLib jak i obiekty technologiczne dostępne w TIA Portal.

Uczestnicy poznają możliwości oraz zakres zastosowań napędów SIEMENS SINAMICS V90 oraz S210 oraz różne sposoby sterowania tymi napędami z poziomu sterownika SIEMENS SIMATIC S7-1500. Pozyskane informacje oraz umiejętności z pewnością pozwolą integratorom oraz producentom maszyn dobrać optymalne rozwiązanie do realizacji złożonych algorytmów sterowania występujących w uruchamianych aplikacjach.

Formuła:

 • 7 godzin intensywnej pracy
 • 10 – osobowe grupy
 • dwuosobowe stanowiska pracy zawierające napęd SIEMENS SINAMICS V90 i S210 oraz sterownik SIEMENS SIMATIC S7-1500

Dla kogo?

 • Integratorzy systemów
 • Producenci maszyn

Program:

 • Rozwiązania serwo firmy SIEMENS SINAMICS V90/S210: charakterystyka produktowa oraz podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami
 • Narzędzia wspomagające dobór właściwego napędu serwo dla aplikacji – przykłady wykorzystania (DT Configurator/TIA Selection Tool)
 • Silniki serwo z przekładniami mechanicznymi – charakterystyka dostępnych produktów
 • Napęd SIEMENS SINAMICS V90 – funkcjonalność, zakres zastosowań podstawowe parametry
 • Uruchomienie zintegrowanych funkcji EPOS w napędzie SIEMENS SINAMICS V90 z wykorzystaniem aplikacji V-Assistant, współpraca z PLC SIEMENS SIMATIC S7-1500. Zarządzanie ruchem poprzez biblioteki komunikacyjne DriveLib
 • SIEMENS SINAMICS V90 jako oś technologiczna. Możliwości napędu w połączeniu z SIEMENS SIMATIC S7-1200/1500 oraz 1500T
 • Napędy SIEMENS SINAMICS S210 – charakterystyka produktu, główne różnice względem napędów SINAMICS V90
 • Uruchomienie SINAMICS S210 z wykorzystaniem wbudowanego web serwera. Konfiguracja napędu jako obiekt technologiczny dla SIMATIC S7-1500

Wszystkie szkolenia odbywają się w naszej siedzibie w Gliwicach. W poniższej tabeli opublikowaliśmy dostępne edycje. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona więc nie zwlekaj i wybierz dogodny dla siebie termin.

Do zobaczenia!

Cena netto / osoba

Wydarzenie bezpłatne

Termin

21.02.2020

Czas trwania

9.00-16.00

Lokalizacja

Gliwice:
INTEX
ul. Portowa 4

Termin

03.04.2020

Czas trwania

9.00-16.00

Lokalizacja

Gliwice:
INTEX
ul. Portowa 4

Termin

24.04.2020

Czas trwania

9.00-16.00

Lokalizacja

Gliwice:
INTEX
ul. Portowa 4

Termin

29.05.2020

Czas trwania

9.00-16.00

Lokalizacja

Gliwice:
INTEX
ul. Portowa 4

Termin

26.06.2020

Czas trwania

9.00-16.00

Lokalizacja

Gliwice:
INTEX
ul. Portowa 4

Informacja dla uczestników: wskazana jest znajomość środowiska TIA Portal w zakresie tworzenia projektu, definicji konfiguracji urządzenia oraz tworzenia aplikacji.

Organizatorzy

intex
siemens

Nie znalazłeś wydarzenia, które Cię interesuje? Nic straconego!

Podziel się z nami swoimi zainteresowaniami byśmy mogli lepiej dopasować charakter kolejnego wydarzenia. Dziękujemy za Twój wkład!

Diagnostyka sieci PROFINETDiagnostyka sieci PROFIBUSIO Link - podstawy i przykładowe aplikacjeFunkcje bezpieczeństwa w napędach SINAMICSSINAMICS V20/V90/G120 oraz SIMATIC S7-1200/1500 w automatyzacji maszynBezpieczeństwo maszyn w praktyceOPC - Konfiguracja i uruchomienie

Zapisz się na wydarzenie

Wypełnij formularz

Zapisz się na wydarzenie

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane do uzupełnienia

Uprzejmie informujemy, iż podane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane przez firmę INTEX Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, przy ul. Portowej 4 w celu zapisania i zaproszenia uczestnika do udziału w Usłudze rozwojowej, kontaktowania się w sprawach dotyczących usługi, składania spersonalizowanej oferty, prowadzenia statystyk i badania satysfakcji Klientów oraz zapewniania rozliczalności na podstawie przepisów prawa. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji usługi, po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa lub dla zabezpieczenia ewentualnych roszczeń. Dane osobowe przetwarzane w związku ze składaniem spersonalizowanej oferty przez firmę INTEX Sp. z o.o., do czasu wycofania zgody na takie przetwarzanie.

Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (PUODO) gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie ich danych osobowych narusza przepisy RODO. Państwa dane osobowe możemy udostępnić współorganizatorom usługi rozwojowej w celu zapewnienia prawidłowego jej przebiegu. Podanie danych nie jest obowiązkowe ale konieczne do przyjęcia uczestnika na usługę. W razie pytań dotyczących zasad prywatności i przetwarzania danych osobowych proszę się skontaktować się z nami pod adresem e-mail: intex@intex.com.pl

Przesłanie formularza stanowi wyrażenie woli uczestnictwa w usłudze rozwojowej. W ciągu 2 dni roboczych od momentu przesłania formularza, uczestnik otrzyma za pośrednictwem e-maila potwierdzenie wpisania na usługę rozwojową (jeżeli limit miejsc nie został uprzednio osiągnięty) lub fakturę proforma w przypadku wydarzeń płatnych. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Dla usług rozwojowych o charakterze bezpłatnym zastrzegamy prawo odmowy przyjęcia bez podania przyczyn.

Nie wszystkie wymagane pola zostały wypełnione lub zaznaczone.

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

Kontakt

object(WP_Post)#9423 (24) { ["ID"]=> int(6170) ["post_author"]=> string(1) "3" ["post_date"]=> string(19) "2017-12-23 10:42:48" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2017-12-23 09:42:48" ["post_content"]=> string(0) "" ["post_title"]=> string(13) "Hanna Łysiak" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(12) "hanna-lysiak" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2018-01-03 09:56:43" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2018-01-03 08:56:43" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(64) "https://www.intex.com.pl/?post_type=osoby-kontaktowe&p=6170" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(16) "osoby-kontaktowe" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

Szukasz pomocy? Zadzwoń do mnie

Hanna Łysiak +48 664 441 921

Katalog szkoleń INTEX.pdf Katalog szkoleń INTEX