Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Aktualności

Wybierz interesującą Cię sekcję by dowiedzieć się więcej o aktualnościach lub promocjach

 • O firmie
 • Trenerzy
 • Aktualności
 • Promocje
 • Klienci
 • Partnerzy
 • Opinie

Filtruj według kategorii:

Szkolenia ONLINE – bez kompromisów

Szkolenia ONLINE – bez kompromisów

szkolenia na miarę czasów

Staramy się przebudować edukację od samych podstaw. Chcemy by była taka, jakiej dzisiejszy świat potrzebuje – natywna dla cyfrowych społeczności. Czerpiemy wzorce z nowoczesnych innowacji technologicznych, by tworzyć angażujące doświadczenia edukacyjne. „Szkolną ławkę” zostawiamy za sobą…

Obok szkoleń zamkniętych, a także usług inżynierskich na żądanie, dostępnych przez innowacyjną platformę INTEXPERT, prezentujemy prostą oraz niezwykle korzystną ofertę szkoleń Online, stanowiących idealne połączenie jakości oraz świeżego spojrzenia na rozwój kompetencji.

Od specjalistycznych kwalifikacji
dzieli Cię tylko ekran komputera

1

Wybierz czego
chcesz się nauczyć
Wybieraj począwszy od podstaw programowania, diagnostyki, komunikacji PLC / SCADA / HMI po zagadnienia najbardziej zaawansowane.

2

Ucz się przez praktykęWebinary zostawiamy innym. Gwarantujemy Ci dostęp do realnego stanowiska szkoleniowego znajdującego się w naszym laboratorium oraz obecność trenera w czasie rzeczywistym.

3

Otrzymaj natychmiastowy feedbackPod okiem trenera zrealizujesz wiele zadań praktycznych. Jeśli będziesz potrzebował wskazówek, trener szybko i sprawnie naprowadzi Cię na właściwe rozwiązanie.

4

Utwierdź się, że robisz dobrzePodczas sesji szkoleniowej wykonasz szereg krótkich i ciekawych quizów, które sprawią, że usystematyzujesz wiedzę i sprawdzisz się na tle innych. Całkowicie anonimowo.

Co zyskasz

Zdalny dostęp do stanowiska szkoleniowego 24/7Podczas trwania kursu stanowisko szkoleniowe jest dla Ciebie dostępne 24 godziny na dobę. Możesz w dowolnym momencie połączyć się ze stanowiskiem i przećwiczyć raz jeszcze zadania, które realizowałeś w ciągu dnia lub wykonać nowy projekt.
Dodatkowe 60 minut zdalnego wsparcia technicznegoOtrzymasz 60 minut zdalnego wsparcia technicznego w zakresie tematycznym kursu. Wsparcie zrealizujesz poprzez platformę INTEXPERT w trybie call back w dogodnym dla Ciebie momencie w ciągu 30 dni od zakończenia szkolenia.
Pełnowartościowe szkolenie bez kompromisówForma Online daje nowe możliwości przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich kluczowych atutów szkoleń stacjonarny. Skorzystaj z pełnowartościowego kursu nie ruszając się z domu!

Inwestowanie w kwalifikacje nigdy nie było łatwiejsze. Sprawdź harmonogram szkoleń by wiedzieć od którego poniedziałku zacząć.

Uznanie dla kompetencji INTEX w zakresie PROFINET

Uznanie dla kompetencji INTEX w zakresie PROFINET

PROFINET dzięki swojej funkcjonalności oraz szerokiemu wsparciu wśród dostawców komponentów oraz systemów stał się dominującym protokołem komunikacyjnym wykorzystywanym w systemach automatyzacji maszyn oraz linii produkcyjnych.

INTEX poprzez swoją działalność wspiera użytkowników PROFINET od początku jego obecności na rynku. Służymy wsparciem na każdym etapie życia systemu PROFINET. Począwszy od tworzenia koncepcji, implementacji poprzez uruchomienie do audytowania pracujących systemów czy też lokalizacji źródeł zakłóceń w tych systemach.

W czasie ostatnich kilkunastu lat zrealizowaliśmy ponad 100 wyjazdów celem audytu czy diagnostyki sieci PROFINET dostarczając naszym klientom informacji o kondycji ich sieci, udzielając wskazówek w zakresie wymaganych poprawek oraz lokalizując przyczyny niedomagań.

Zdobytym doświadczeniem dzielimy się dyskutując z klientami koncepcje projektowanych przez nich systemów oraz realizując szkolenia z zakresu konfiguracji, uruchomienia czy też diagnostyki sieci PROFINET.

Poświadczeniem naszych kompetencji było pomyślne przejście w 2005r. procesu certyfikacji w zakresie PROFIBUS&PROFINET International Competence Center (PICC) oraz w oraz 2010r. PROFIBUS&PROFINET International Training Center (PICC). Status ten pozwala nam oferować unikalne na rynku szkolenia certyfikowane, których pomyślne ukończenie daje uczestnikowi tytuł PROFINET lub PROFIBUS Certified Installer lub PROFINET lub PROFIBUS Certified Engineer.

Funkcjonalność systemu PROFINET ciągle ewoluuje. Stosunkowo nowym obszarem dla PROFINET jest jego wykorzystanie w systemach automatyki procesowej. Dotychczas w aplikacjach tych dominował PROFIBUS DP oraz PROFIBUS PA. Aktualnie możliwe jest pełne zastąpienie PROFIBUS DP poprzez PROFINET. Przyczyniła się do tego przede wszystkim implementacja mechanizmów redundancji systemowej w standardzie PROFINET oraz ich implementacja w dostępnych na rynku systemach oraz urządzeniach.

Zespół INTEX nie pozostaje w tyle za rozwijającą się technologią. Ciągle podnosimy swoje kwalifikacje co uwierzytelniane jest również poprzez kolejne certyfikaty. Z dumą pragniemy poinformować, że dzięki doświadczeniom zdobytym w zakresie integracji oraz diagnostyki PROFINET w systemach procesowych nasze kompetencje zostały potwierdzone poprzez rozszerzenie akredytacji INTEX w zakresie PICC o PROFINET dla PA.

Więcej informacji na temat naszej oferty wsparcia w zakresie PROFINET dostępnych jest tutaj

Działania zabezpieczające zdrowie oraz bezpieczeństwo osób przebywających w INTEX Sp. z o.o.

W związku z obecną sytuacją w Polsce dotyczącą rozprzestrzeniania się Koronawirusa SARS-Cov-2 informujemy, iż w INTEX Sp. z o.o. podejmowane są wszelkie działania mające na celu zabezpieczenie zdrowia osób przebywających na terenie naszej siedziby. Poniżej publikujemy wdrożoną Procedurę Sanitarno – Epidemiologiczną.

Nasze wytyczne opieramy na informacjach przekazywanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) oraz Ministerstwo Rozwoju.

Uwzględniając wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz dobrych praktyk informujemy, że wszystkie zaplanowane szkolenia, które mają mieć miejsce w naszej siedzibie odbędą się.

Z góry dziękujemy za Państwa zrozumienie wobec wprowadzonych środków ostrożności. W razie pytań bardzo prosimy o kontakt: intex@intex.com.pl.

WAŻNA INFORMACJA – ODWOŁANIE WARSZTATÓW: „Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa systemów automatyki wg IEC 62443”

Szanowni Państwo,

Bezpieczeństwo ma dla nas zawsze najwyższy priorytet. Mając na uwadze zdrowie naszych klientów, partnerów i współpracowników postanowiliśmy ograniczyć bezpośrednie kontakty międzyludzkie do niezbędnego minimum. Pomimo dużego zainteresowania podjęliśmy niełatwą decyzję o odwołaniu kolejnych zaplanowanych warsztatów „Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa systemów automatyki wg IEC 62443” zaplanowanych na:

 • 20.03.2020 w Rzeszowie
 • 25.03.2020 w Legnicy
 • 26.03.2020 w Łodzi
 • 27.03.2020 w Poznaniu

Wszystkich z Państwa, dla których tematyka cyberbezpieczeństwa jest bardzo ważna, zapraszamy do kontaktu z nami. Jednocześnie informujemy o możliwości zorganizowania warsztatów np. w formie zamkniętej.

Tych z Państwa, którzy z takiej formy spotkań nie skorzystają, poinformujemy o nowych terminach jak tylko sytuacja ulegnie poprawie.

Przepraszamy za związane z tym niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.

Jednodniowy warsztat szkoleniowy: WPROWADZENIE DO CYBERBEZPIECZEŃSTWA SYSTEMÓW AUTOMATYKI WG IEC 62443

Jednodniowy warsztat szkoleniowy: WPROWADZENIE DO CYBERBEZPIECZEŃSTWA SYSTEMÓW AUTOMATYKI WG IEC 62443

Tematyka bezpieczeństwa systemów informatycznych w środowisku biurowym w większości firm jest traktowana z należytą uwagą: priorytetem IT było i jest zachowanie poufności i spójności wykorzystywanych danych. W domenie OT z kolei, nadrzędnym priorytetem od zawsze jest zapewnienie ciągłości działania.

Utrata hermetyczności w zakresie sprzętowym oraz komunikacyjnym cechująca nowoczesne systemy automatyki powoduje, że priorytety użytkowników systemów automatyki należy rozszerzyć o ich zabezpieczenie pod kątem zagrożeń cybernetycznych.

W celu zapewnienia odpowiedniego stopnia ochrony wymagane jest wieloetapowe podejście wyrażające się nie tylko w zakupie urządzeń czy systemów zabezpieczających, ale również poprzez analizę bieżącej sytuacji, wdrożenie odpowiednich procedur, monitorowanie stworzonego systemu.

Warsztat ten, to unikalne wprowadzenie do zagadnienia bezpieczeństwa przemysłowych systemów automatyki zgodnie z dedykowanym, międzynarodowym standardem IEC 62443.

Tematyka

 • trendy w zakresie rozwoju systemów automatyki wpływające na ich cyberbezpieczeństwo
 • podatności oraz wektory ataku na systemy automatyki oraz ich potencjalne konsekwencje
 • różnice pomiędzy IT, a OT wpływające na podejście tematyki cyberbezpieczeństwa
 • standardy wspomagające proces zabezpieczania systemów automatyki
 • koncepcja bezpieczeństwa systemu zgodna z „Defense in depth”
 • system zarządzania cyberbezpieczeństwem zgodny z IEC 62443
 • cykl życia systemu bezpieczeństwa definiowany przez IEC 62443
 • cel i oczekiwane wyniki wysokopoziomowego oraz szczegółowego audytu bezpieczeństwa
 • składowe systemu przeciwdziałania wykrytym zagrożeniom
 • przykłady rozwiązań w zakresie implementacji systemu przeciwdziałania zagrożeniom

Grupa docelowa

 • menedżerowie działów automatyki, utrzymania ruchu, IT
 • administratorzy sieci Ethernet, systemów sterowania, SCADA
 • użytkownicy systemów automatyki

Terminy i lokalizacje

 • 10.03.2020 – Gliwice
 • 20.03.2020 – Rzeszów
 • 25.03.2020 – Legnica
 • 26.03.2020 – Łódź
 • 27.03.2020 – Poznań

Zapisz się już dzisiaj wypełniając prosty formularz rejestracyjny na stronie Akademia INTEX.

Do zobaczenia!

Źródło:
1 – https://consulting.ey.com/wp-content/uploads/sites/3/2019/05/1807-2826996-thought-leadership-ot-vision-cyber-04226-181us_sm.pdf
2 – CyberX 2019 GLOBAL ICS & IIoT RISK REPORT
3 – SANS 2019 State of OT/ICS Cybersecurity Survey

 

Akademia INTEX

Szkolenia INTEX w Twojej miejscowości?

Sprawdź aktualne warsztaty, konferencje i szkolenia, które razem z naszymi partnerami organizujemy w całej Polsce.