20 lat
Strona główna SIEMENS SIMATIC S7-300/400
SIEMENS Approved Partner

Certified by PROFIBUS PROFINET Competence and Training Center


Aktualności

Diagnostyka sieci PROFIBUS - 6 miast - 600 uczestników!

W ubiegły piątek odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu warsztatów nt. diagnostyki sieci PROFIBUS. W Poznaniu, Łodzi, Grójcu, Gliwicach, Wrocławiu i Rzeszowie łącznie wzięło udział ponad 600 ekspertów z przemysłu, inżynierów utrzymania ruchu oraz integratorów systemów.

Data publikacji 15.04.2014
więcej

Opinie o szkoleniach

Bardzo dobre szkolenie, miła atmosfera, indywidualne podejście do kursanta. Na każde pytanie uzyskuje się zadowalającą odpowiedź, duża wiedza prowadzących, więc można się sporo nauczyć. Serdecznie polecam.


Ze szkoleń skorzystali

TENNECO Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.
PGNiG TERMIKA S.A.
KAMAL
KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o.


SIEMENS SIMATIC S7-300/400

SIEMENS SIMATIC S7-300/400 od A do Z:
Obsługa - Konfiguracja - Programowanie - Komunikacja - Diagnostyka.

Lista szkoleń z zakresu SIEMENS SIMATIC S7-300/400

Szkolenia PODSTAWOWY S7 i ZAAWANSOWANY S7 stanowią całość i mają na celu zapoznanie uczestników z budową, działaniem, programowaniem oraz wstępną diagnostyką sterowników SIEMENS SIMATIC S7-300/400.

DIAGNOSTYKA ZAAWANSOWANA S7 przeznaczona jest dla osób, które ukończyły kurs ZAAWANSOWANY S7 lub posiadają wiedzę na tym poziomie, a chcą utrwalić i rozszerzyć umiejętności z zakresu analizy, diagnostyki oraz modyfikacji już istniejących projektów.

Uczestnicy szkolenia KOMUNIKACJA S7 poznają zasady konfiguracji, parametryzacji i diagnostyki sieci MPI oraz PROFIBUS DP w systemie SIMATIC S7-300/400.

Uczestnik szkolenia ETHERNET S7 pozna podstawy związane z funkcjonowaniem i diagnostyką sieci Ethernet oraz protokołami TCP/IP, a także możliwości procesorów komunikacyjnych CP 343-1/443-1 IT.

W trakcie szkolenia AS-I S7 uczestnicy poznają zasady konfiguracji, parametryzacji i diagnostyki sieci AS-i w systemie SIEMENS SIMATIC S7.

Czterodniowe szkolenie OPC S7 jest przeznaczone dla automatyków oraz informatyków, którzy będą wdrażać, modyfikować lub nadzorować rozwiązania oparte na aplikacjach zgodnych ze specyfikacjami OPC DA, A&E, HDA, DX, XML-DA, wykorzystujące serwer OPC SIEMENS SIMATIC NET.

Praktyczne umiejętności z zakresu konfiguracji, uruchomienia i diagnostyki sieci opartych o standard PROFINET CBA oraz PROFINET IO w środowisku SIEMENS SIMATIC S7, zdobywają uczestnicy czterodniowego szkolenia PROFINET S7.

Celem szkolenia REGULACJA S7 jest dostarczenie solidnych podstaw pozwalających na zaimplementowanie, dostrojenie i uruchomienie pętli regulacji w sterownikach SIMATIC S7-300/400.

Edytor S7-GRAPH jest oprogramowaniem przeznaczonym do tworzenia programów sekwencyjnych do sterowania maszyn, linii produkcyjnych jak i procesów ciągłych.

Zastosowanie S7-GRAPH pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na stworzenie aplikacji, uzyskając przy tym bardzo czytelny program sterowania.

Uczestnicy trzydniowego szkolenia PROGRAMOWANIE SEKWENCYJNE Z S7-GRAPH poznają podstawy tworzenia, uruchamiania i diagnostyki programów sekwencyjnych przy wykorzystaniu tej aplikacji.

Szkolenie PROGRAMOWANIE W S7-SCL zapozna uczestników z podstawami tworzenia, uruchamiania i diagnostyki programów tworzonych przy pomocy edytora S7-SCL.

Uczestnicy trzydniowego szkolenia PROJEKTOWANIE I PROGRAMOWANIE Z DISTRIBUTED SAFETY poznają sposoby łączenia elementów obwodu bezpieczeństwa do we/wy sterownika SIEMENS SIMATIC S7 oraz zasady tworzenia i diagnostyki programu realizującego funkcje bezpieczeństwa z wykorzystaniem S7 Distributed Safety.

MIGRACJA DO STEP7 TIA PORTAL w ciągu trzech dni pozwoli osobom posiadającym podstawową wiedzę z zakresu oprogramowania STEP7 w wersji 5.x poznać jego najnowszą wersję działającą w ramach TIA Portal. Uczestnicy opanują proces tworzenia konfiguracji dla SIEMENS SIMATIC S7-300/400, sieci PROFIBUS DP oraz edycji, uruchomienia i diagnostyki aplikacji dla sterownika.

UWAGA! Szkolenia KOMUNIKACJA S7, ETHERNET S7, OPC S7 i PROFINET S7 mają swoje odpowiedniki w postaci szkoleń, podczas których zdobyta wiedza jest niezależna od zastosowanego sprzętu. Zostały zgrupowane w działach: Ethernet przemysłowy, OPC, Sieci przemysłowe PROFIBUS i PROFINET.

Materiały informacyjne

INTEX Katalog szkoleń INTEX Katalog szkoleń

Oferta szkoleniowa w zakresie sterowników programowalnych SIEMENS SIMATIC S7 i S5, paneli operatorskich i oprogramowania z rodziny SIMATIC HMI, systemów SIEMENS SIMATIC PCS 7, napędów firmy SIEMENS, a także szkoleń dedykowanych przemysłowym standardom komunikacyjnym: PROFIBUS DP/PA, PROFINET, AS-i, OPC i INDUSTRIAL ETHERNET.

Rozmiar: 3,23 MB.   Liczba pobrań: 20031.
INTEX Katalog szkoleń, sprzętu i usługi z zakresu PROFIBUS oraz PROFINET INTEX Katalog szkoleń, sprzętu i usługi z zakresu PROFIBUS oraz PROFINET

Nasza oferta obejmuje wsparcie we wszystkich obszarach związanych z wykorzystaniem technologii PROFIBUS DP, PROFIBUS PA oraz PROFINET: Usługi serwisowe i doradcze, Szkolenia i Warsztaty oraz Narzędzia i sprzęt.

Rozmiar: 1,96 MB.   Liczba pobrań: 3668.