Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

PROCENTEC Mercury

Filtrowanie produktów
Przefiltruj kategorie

PROCENTEC Mercury

Kod: 101-821220, 101-822220, 101-823220

Rodzaj: Narzędzia diagnostyczne

Producent: PROCENTEC

Technologie: PROFIBUS , PROFINET , Ethernet , Modbus TCP , EtherNet/IP

PROCENTEC Mercury to unikalne na rynku narzędzie diagnostyczne przeznaczone dla sieci PROFIBUS oraz Ethernet. Dzięki mobilnej formie oraz intuicyjnemu interfejsowi oprogramowania OSIRIS narzędzie to jest łatwe w użyciu i pozwala bez specjalistycznej wiedzy ocenić kondycję systemu PROFIBUS oraz przemysłowej sieci Ethernet.

Unikalny na rynku zestaw łączący diagnostykę sieci PROFIBUS i Ethernet!

Realizując prewencyjne audyty sieci zapobiegaj przestojom instalacji!

Błyskawicznie lokalizuj usterki w swoich sieciach!

Zalety produktu

 • Mobilne narzędzie diagnostyczne
 • Intuicyjny interfejs użytkownika
 • Umożliwia zdalne wsparcie
 • Jedno narzędzie do diagnostyki sieci PROFIBUS oraz Industrial Ethernet
 • Nie wymaga specjalistycznej wiedzy do oceny kondycji sieci PROFIBUS oraz Industrial Ethernet

Opis produktu

Łatwe rozwiązywanie problemów, utrzymanie ruchu i monitorowanie

PROCENTEC Mercury to wytrzymały tablet z naszym nowym pakietem oprogramowania dla wielu platform. To urządzenie jest idealne do rozwiązywania problemów, utrzymania ruchu oraz monitorowania przemysłowych sieci Ethernet i PROFIBUS, dzięki wykorzystaniu naszego oprogramowania w terenie. PROCENTEC Mercury pozwala uzyskać wgląd w stan zdrowia i możliwe usterki w swojej sieci przemysłowej. Podczas opracowywania tego innowacyjnego produktu, użytkownik był i pozostaje głównym przedmiotem zainteresowania. Oznacza to, że PROCENTEC Mercury oferuje łatwy w użyciu interfejs, zdalne i bezprzewodowe połączenie oraz mobilność niezależnie od miejsca pobytu.

Łącząc moc portfolio produktów PROCENTEC

PROCENTEC Mercury jest oparty na tym samym oprogramowaniu, co urządzenie PROCENTEC Atlas do diagnostyki przemysłowej sieci Ethernet i dlatego oferuje ten sam łatwy w użyciu i intuicyjny interfejs użytkownika. Łącząc PROCENTEC Mercury z PROCENTEC ProfiTrace, oferuje nowy pakiet oprogramowania do rozwiązywania problemów sieci PROFIBUS. Dodatkowo współpracuje również z zestawem do ciągłej diagnostyki ComBricks, dostarczając szczegółowych informacji o przyłączonych sieciach PROFIBUS. Zaletą tego jest to, że obiekty pracujące w mieszanej architekturze lub przechodzące z sieci PROFIBUS do Ethernet mają wszystkie informacje dostępne w jednym, łatwym do zrozumienia panelu użytkownika.

Diagnostyka sieci Ethernet

Kiedy PROCENTEC Mercury jest przyłączony do przemysłowej sieci Ethernet, tworzy przejrzysty przegląd wszystkich urządzeń i ich połączeń w sieci, takich jak topologia. Ta topologia może być wyświetlana w widoku galaktyki, hierarchicznym widoku drzewa oraz dostosowywanym widoku, w którym łatwo można utworzyć własny widok przyciągający węzły do podstawowej siatki. Ten niestandardowy widok można zapisać i wyeksportować, co oznacza, że można go łatwo wykorzystać w różnych lokalizacjach z tą samą konfiguracją. Znaczące informacje o urządzeniu lub połączeniu pojawią się w topologii, klikając na nie. Te dane są wyświetlane z wyraźnymi ikonami NAMUR NE 107 wskazującymi, gdzie występują problemy w sieci. Lista urządzeń i lista alarmów, które można wyeksportować jako pliki CSV, ułatwiają dokumentowanie lub dalszą analizę sieci. Zbieranie informacji o jakości sieci jest ważne, ale bardzo skomplikowane w większości narzędzi. PROCENTEC Mercury dostarcza te informacje w łatwy sposób poprzez Q-Factor (Quality Factor). Ta funkcja znajduje się na desce rozdzielczej i działa z ważonym algorytmem, aby uzyskać ocenę jakości sieci. Współczynnik Q można przedstawić na różne sposoby; od 0 do 5000, zgodnie ze standardem motoryzacyjnym lub od 0 do 100% jako względny wskaźnik jakości sieci. Prostszy przegląd można również uzyskać za pomocą funkcji sygnalizacji świetlnej, która może pokazywać status w trzech kolorach.

Diagnostyka PROFIBUS

Kiedy PROCENTEC Mercury jest przyłączony do sieci PROFIBUS, pracuje z tym samym oprogramowaniem, co nasze zestawy narzędzi ProfiTrace w celu analizy sieci. PROCENTEC Mercury jest bardzo łatwy w użyciu i łączy w sobie wszystkie wymagane elementy do wykrywania błędów w sieci PROFIBUS. Typowe zakłócenia w sieci PROFIBUS, takie jak zwarcie, spadki napięcia, problemy z terminacją segmentu, podwójne adresy i błędy konfiguracji, są szybko identyfikowane. Dzięki szybszemu rozpoznawaniu usterek, są one zwykle szybciej rozwiązywane, co prowadzi do zminimalizowania kosztownych przestojów na instalacjach. Podobnie jak w przypadku sieci przemysłowej Ethernet, zbieranie informacji o sieci PROFIBUS ma kluczowe znaczenie. Do zbierania tych informacji wykorzystywany jest ProfiCore, który jest częścią naszego ProfiTrace. Klienci, którzy już posiadają ProfiCore, mogą również używać go z PROCENTEC Mercury. Dzięki wbudowanemu oscyloskopowi można wykryć najczęściej występujące zakłócenia. Pakiety danych można rejestrować, a lista stacji w sposób ciągły stale pokazuje wszystkie dostępne urządzenia. Dodatkowo wskaźnik podglądu statusu sieci pokazuje stan kondycji sieci PROFIBUS.

Cechy prezentacji danych w przemysłowej sieci Ethernet

 • Topologia: galaktyka, drzewo lub niestandardowy widok
 • Dynamiczne interakcje dla pełnego przeglądu
 • Połączenia pomiędzy urządzeniami w topologii ze statusem zgodnym z NAMUR
 • Informacje o urządzeniu
 • Mechanizm punktowania sieci
 • Podgląd statusu sieci za pomocą sygnalizatora świetlnego
 • Konfigurowalny pulpit

Cechy prezentacji danych dla sieci PROFIBUS

 • Amplitudy sygnału dla urządzeń DP oraz PA wraz ze statystykami
 • Oscyloskop
 • Detekcja topologii
 • Podgląd statusu sieci za pomocą sygnalizatora świetlnego
 • Raportowanie

Twoje korzyści

 • Przenośne urządzenie, wiele metod łączenia
 • Przyjazny użytkownikowi
 • Preinstalowane oprogramowanie
 • Natychmiast gotowy do użycia
 • Możliwość zdalnego połączenia
 • Mobilność
 • Diagnostyka wszystkich sieci Industrial Ethernet i PROFIBUS na Twojej instalacji