Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

COMbricks

Filtrowanie produktów
Przefiltruj kategorie

COMbricks

Kod: COMbricks

Rodzaj: Narzędzia diagnostyczne

Producent: PROCENTEC

Technologia: PROFIBUS

COMbricks™ – to pierwszy system automatyki przeznaczony dla sieci PROFIBUS i PROFINET, który łączy w sobie elementy infrastruktury sieciowej, rozproszonych wejść/wyjść, pozwala na ciągłe monitorowanie sieci z wykorzystaniem aplikacji ProfiTrace oraz zdalny dostęp do urządzeń obiektowych w celu ich parametryzacji lub diagnostyki z aplikacji zgodnych z FDT/DTM.

Zdalna diagnostyka sieci PROFIBUS z wykorzystaniem przeglądarki

Zarejestruj sporadycznie występujące problemy w sieci PROFIBUS

Brak przestojów dzięki stałemu nadzorowi kondycji sieci PROFIBUS

Zalety produktu

 • Szeroki zakres zastosowań
 • Modułowa budowa (do 32 modułów w systemie)
 • Wymiana modułów możliwa w trakcie pracy systemu
 • Współczynnik ochrony IP20

Opis produktu

COMbricks™ – to pierwszy system automatyki przeznaczony dla sieci PROFIBUS i PROFINET, który łączy w sobie elementy infrastruktury sieciowej, rozproszonych wejść/wyjść, pozwala na ciągłe monitorowanie sieci z wykorzystaniem aplikacji ProfiTrace oraz zdalny dostęp do urządzeń obiektowych w celu ich parametryzacji lub diagnostyki z aplikacji zgodnych z FDT/DTM.

COMbricks to system modułowy pozwalający na współpracę różnych komponentów przez wspólną magistralę wewnętrzną. Przykładowo: moduły wzmacniacza dla sieci PROFIBUS mogą być zainstalowane w ramach jednej stacji razem z interfejsem/interfejsami PROFIBUS DP Slave. Dodatkowo przy pomocy przeglądarki WWW (poprzez sieć Ethernet) system umożliwi zdalne monitorowanie kondycji sieci PROFIBUS z wykorzystaniem ProfiTrace OE.


Zakres zastosowań dla systemu COMbricks:

 • zdalne monitorowanie sieci PROFIBUS DP oraz PROFIBUS PA z wykorzystaniem ProfiTrace OE
 • zdalne monitorowanie sieci PROFIBUS DP oraz PROFIBUS PA z wykorzystaniem aplikacji ProfiTrace2 (strumieniowe przekazywanie danych)
 • dostęp do informacji diagnostycznych dla sieci PROFIBUS poprzez serwer OPC
 • zdalny dostęp do parametrów oraz informacji diagnostycznych z poziomu aplikacji zgodnych z FDT/DTM poprzez funkcjonalność commDTM
 • modułowy wzmacniacz dla sieci PROFIBUS, z możliwością wymiany modułów w czasie pracy
 • koncentrator dla sieci PROFIBUS obsługujący różne media: RS-485, światłowód, RS-485-IS, MBP, nietypowe kable
 • koncentrator z funkcjonalnością rozproszonych we/wy dla sieci PROFIBUS DP lub PROFINET IO
 • łącznik sieci PROFIBUS oraz PROFINET (funkcjonalność DP/DP Coupler, PN/PN coupler, DP/PN Coupler)
 • łącznik segmentów PROFIBUS DP/PA (funkcjonalność DP/PA Link)
 • monitorowanie segmentów PROFIBUS PA obsługiwanych przez łączniki segmentów innych firm

Funkcjonalność modułowego wzmacniacza dla sieci PROFIBUS

Użytkownicy końcowi, biorąc pod uwagę doświadczenia związane z lokalizacją problemów w sieci PROFIBUS, starają się projektować nowe sieci lub przebudowywać istniejące wykorzystując segmentację. Do tworzenia segmentów sieci wykorzystywane są wzmacniacze (repeatery), konwertery mediów (np. RS-485 – światłowód), koncentratory (np. ProfiHub).

Dzięki segmentacji ograniczony zostaje obszar na który wpływa ewentualny problem występujący w sieci (np. brak terminatora, zakłócenia pochodzące z obwodów siłowych, doziemienia) jednocześnie obszar poszukiwań problemu w sieci sprowadza się do konkretnego segmentu (lub segmentów) co najczęściej znacznie przyspiesza lokalizację przyczyn niedomagań systemu.

COMbricks pozwala na tworzenie modułowych koncentratorów/wzmacniaczy dla sieci PROFIBUS dodatkowo uzupełnionych o możliwość zdalnego zarządzania przez przeglądarkę oraz ciągłego monitorowania z wykorzystaniem funkcjonalności ProfiTrace.

COMbricks_wzm

COMbricks wykorzystuje wewnętrzną magistralę do której można dołączyć do 10 modułów 2-kanałowych wzmacniaczy. Wymiana modułów może odbywać się w trakcie pracy systemu (Hot Swap). Taka konfiguracja tworzy 20 galwanicznie separowanych segmentów sieci PROFIBUS.
Sam system jest przeźroczysty dla protokołu czyli nie zajmuje adresu, nie wymaga konfiguracji w systemie DP Master. Do każdego kanału można dołączyć maksymalnie 31 urządzeń. Każdy z segmentów może mieć maksymalną długość od 100m do 1200m (długość segmentu zależna jest od wykorzystywanej prędkości transmisji).

System COMbricks daje możliwość łączenia poszczególnych stacji przy pomocy połączeń nadmiarowych. Maksymalnie dwie stacje COMbricks można połączyć 10 równolegle prowadzonymi połączeniami. Dzięki tej funkcjonalność można stworzyć system o ekstremalnie wysokiej odporności na uszkodzenia połączeń. Aktualnie większość producentów pozwala na maksymalnie 2 połączenia pomiędzy stacjami.

COMbricks_red

Typowy zakres zastosowań:

 • wzmacniacz z ciągłym monitorowaniem sieci z wykorzystaniem ProfiTrace
 • budowa sieci o strukturze liniowej, gwiazdy, drzewa
 • dzięki redundancji możliwe jest tworzenie sieci o dużej dyspozycyjności
 • systemy z odłączanymi/dołączanymi w czasie pracy urządzeniami (np. napędy, przetworniki)
 • rozdzielnie Motor Control Center (wysuwane szuflady)
 • segmentacja w aplikacjach z dużymi zakłóceniami elektromagnetycznymi
 • separacja urządzeń czułych na zakłócenia

ProfiTrace OE – zdalne monitorowanie sieci PROFIBUS z wykorzystaniem przeglądarki

System COMbricks pozwala na ciągłe i jednoczesne monitorowanie 4 sieci PROFIBUS.
COMbricks oferuje rozwiązanie w zakresie zdalnego monitorwowania instalacji PROFIBUS poprzez sieć Internet z jednoczesnym alarmowaniem użytkownika poprzez wiadomości email.

COMbricks posiada wbudowany serwer WWW, który w podobny do ProfiTrace, czytelny sposób, wizualizuje zbierane informacje – funkcjonalność ProfiTrace OE. Dzięki funkcjonalności serwera WWW dodatkowe, dedykowane oprogramowanie nie jest wymagane. System nie wymaga ciągłego połączenia z komputerem PC.

Monitorowanie i rejestracja zdarzeń jest realizowana przez moduły mediów (wzmacniaczy) wstawione na magistrali wewnętrznej. COMbricks jest pierwszym systemem, który łączy w sobie funkcjonalność monitora oraz komponentów sieciowych. Wdrożenie systemu COMbricks do systemu sieciowego oznacza jednocześnie dostępność funkcjonalności ProfiTrace OE.

Nową funkcjonalnością (w porównaniu z ProfiTrace2) udostępnianą przez ProfiTrace OE jest detekcja lokalizacji urządzenia. Dzięki niej możliwe jest sprawdzenie do którego fizycznego segmentu sieci dołączone jest wybrane urządzenie.

COMbricks_WWW

Prezentacja COMbricks

Przykładowe zastosowanie COMbricks jako wzmacniaczy

 

Specyfikacja techniczna

Ilość modułów w systemie

Do 32

Współczynnik ochrony

IP20

Funkcjonalność ProfiTrace OE

Zdalne (przez sieć Ethernet) monitorowanie sieci PROFIBUS z wykorzystaniem przeglądarki

Szyna montażowa

35mm

Instalacja modułów

Na rozszerzalnej (przy pomocy podstawek) magistrali wewnętrznej
Wymiana modułów możliwa w trakcie pracy systemu (Hot Swap)