Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

VPCLS2

Filtrowanie produktów
Przefiltruj kategorie

VPCLS2

Kod: PA002005

Rodzaj: Układy scalone

Producent: profichip

Technologia: PROFIBUS

VPCLS2 jest jednoukładowym rozwiązaniem pozwalającym na zbudowanie urządzenia PROFIBUS DP Slave obsługującego sygnały cyfrowe. Układ ten nie wymaga mikrokontrolera. VPCLS2 jest kompatybilny pod względem wyprowadzeń oraz funkcjonalności z LSPM2 firmy SIEMENS.

Zoptymalizuj pracę stacji dzięki wielu samodzielnym funkcjom!

Wykorzystaj zalety wysokiej prędkości transmisji!

Zalety produktu

  • Wysoka prędkość transmisji
  • Nie wymaga zewnętrznego mikrokontrolera
  • Konfigurowalne porty
  • Kompatybilny z LSPM2 firmy SIEMENS

Opis produktu

VPCLS2 jest jednoukładowym rozwiązaniem pozwalającym na zbudowanie urządzenia PROFIBUS DP Slave obsługującego sygnały cyfrowe. Układ ten nie wymaga mikrokontrolera. VPCLS2 jest kompatybilny pod względem wyprowadzeń oraz funkcjonalności z LSPM2 firmy SIEMENS.

VPCLS2 schemat

VPCLS2 samodzielnie obsługuje komunikację i diagnostykę dla stacji Slave zgodnej z protokołem PROFIBUS DP. Nie wymaga zewnętrznego mikrokontrolera. Wszystkie potrzebne funkcje monitorowania i

zależności czasowe zostały zaimplementowane w VPCLS2 dlatego też, układ ten jest optymalnym rozwiązaniem dla stacji DP Slave obsługujących maksymalnie 32 sygnały cyfrowe.

Protokół jest obsługiwany przez sprawdzony rdzeń układu VPC3+, który został zoptymalizowany pod kątem tej aplikacji. Jako interfejs dla aplikacji układ udostępnia 4 porty, które mogą być skonfigurowane jako 32 bity we/wy. Dodatkowy piąty 8-bitowy port funkcjonuje jako port diagnostyczny. W razie potrzeby porty C oraz D układu we/wy również mogą być konfigurowane jako porty diagnostyczne.

Komunikacja po stronie PROFIBUS odbywa się z prędkością do 12Mbit/sek. Krytyczne czasowo aplikacje mogą wykorzystać zalety płynące z wysokiej prędkości transmisji oraz pełnej integracji sprzętowej protokołu PROFIBUS DP. Prędkość transmisji jest wykrywana automatycznie. Komunikacja jest monitorowania przez wbudowany układ watchdoga.

 

Specyfikacja techniczna

Obsługiwany protokół

PROFIBUS DP

Interfejs

Asynchroniczny zgodny ze standardem PROFIBUS DP

Prędkość transmisji

Do 12Mbit/sek (automatyczne rozpoznawanie)

Zasilanie

5V (prąd stały)

Obudowa

PQFP 44 (zgodna z RoHS)

40 bitów we/we w tym 1 do 3 bajtów konfigurowalnych jako wejścia diagnostyczne

wymaga zewnętrznej pamięci EEPROM lub rejestru przesuwnego w celu przechowywania adresu stacji oraz numeru ID

wymaga oscylatora 48MHz

zgodność wyprowadzeń i funkcjonalna z LSPM2 firmy SIEMENS