Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Network Condition Indicator

Filtrowanie produktów

Rodzaje

Technologie

Producenci

Przefiltruj kategorie

Network Condition Indicator

Kod: NCI

Rodzaj: Narzędzia diagnostyczne

Producent: PROCENTEC

Technologia: PROFIBUS

Wskaźnik stanu sieci (Network Condition Indicator) to aplikacja wspomagająca monitorowanie kondycji sieci PROFIBUS z wykorzystaniem systemu ComBricks. Aplikacja ta pozwala na monitorowanie wielu zestawów ComBricks jednocześnie. Wskaźnik świetlny informuje użytkownika o kondycji nadzorowanych sieci PROFIBUS. Aplikacja udostępnia także szczegółowe informacje o zdarzeniach, które mają wpływ na kondycję sieci na poziomie warstwy fizycznej (np. spadająca amplituda sygnału, zakłócenia) oraz protokołu (np. powtórzenia transmisji). Aplikacja udostępnia informacje o kondycji sieci w postaci sygnalizatora świetlnego oraz komunikatów. Możliwe jest także przejście do szczegółowych informacji bezpośrednio w systemie ComBricks nadzorującym daną sieć PROFIBUS.

Chcesz otrzymać ofertę albo masz pytanie techniczne? Zadzwoń do mnie.


telefon: +48 32 230 75 16
e-mail: pomoc@intex.com.pl

Stałe nadzorowanie kondycji sieci PROFIBUS z możliwością zdalnego dostępu

Czytelna informacja o statusie wielu segmentów PROFIBUS w jednym miejscu

Ograniczenie przestojów systemu sterowania wynikających z niedomagań sieci PROFIBUS

Zalety produktu

  • Bezpłatna aplikacja umożliwiająca jednoczesne monitorowanie wielu systemów ComBricks
  • Szybki i łatwy dostęp do informacji z poszczególnych stacji ComBricks
  • Jeden interfejs do zresetowania wszystkich pomiarów w ComBricks
  • Zminimalizowany tryb podglądu
  • Obsługa wielu języków w tym języka polskiego

Opis produktu

Sieci PROFIBUS stanowią podstawowy system komunikacyjny większości wykorzystywanych dziś systemów automatyki to od ich niezawodnego działania w dużej mierze zależy dyspozycyjność całego systemu produkcyjnego. Dlatego też, szczególnie w dobie niedoborów w zakresie specjalistów, istotne jest stałe monitorowanie kondycji sieci PROFIBUS i planowanie działań naprawczych w przypadku wykrycia niedomagań.

Systemem, który z pewnością na to pozwala jest ComBricks – system modułowego wzmacniacza dla sieci PROFIBUS z wbudowanymi funkcjami diagnostycznymi. System ten pozwala na implementację systemu ciągłego monitoringu sieci kondycji PROFIBUS oraz sygnalizacji wykrytych niedomagań. W podstawowej konfiguracji system ten składa się z jednostki głównej odpowiedzialnej za monitorowanie sieci oraz udostępnianie informacji poprzez interfejs Ethernet oraz modułów wzmacniaczy, których zadaniem jest monitorowanie poszczególnych segmentów sieci PROFIBUS. Użytkownik systemu uzyskuje dostęp do informacji o stanie sieci PROFIBUS, ale również systemu ComBricks poprzez wbudowany w jednostkę główną serwer WWW – funkcjonalność ProfiTrace OE. Możliwe jest także wykorzystanie protokołów SNMP oraz OPC w celu pozyskania informacji o statusie sieci.

W przypadku rozbudowanych systemów sterowania zwykle instalowanych jest kilka lub nawet kilkanaście jednostek głównych. Jeżeli interfejsem systemu ComBricks wykorzystywanym przez użytkownika miałby być wbudowany w jednostkę główną serwer WWW wtedy konieczne było by sprawdzanie informacji statusowych indywidualnie w każdej ze stacji ComBricks.

Aby ułatwić monitorowanie kondycji sieci PROFIBUS w takich aplikacjach udostępniona została bezpłatna aplikacja Network Condition Indicator. Narzędzie to pozwala na jednoczesne nadzorowanie wielu systemów ComBricks. Network Condition Indicator udostępnia informację zbiorczą o statusie wszystkich nadzorowanych segmentów sieci PROFIBUS oraz umożliwia indywidualne sprawdzenie kondycji każdej z monitorowanych sieci.

Dzięki aplikacji Network Condition Indicator dostęp do informacji diagnostycznych jest bardzo łatwy, możliwy z wielu miejsc. Dzięki stałemu monitorowaniu kondycji sieci PROFIBUS możliwe jest minimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia awarii, a tym samym zwiększenie dyspozycyjności systemu PROFIBUS.