Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Aktualności

Wybierz interesującą Cię sekcję by dowiedzieć się więcej o aktualnościach lub promocjach

 • O firmie
 • Trenerzy
 • Aktualności
 • Promocje
 • Klienci
 • Partnerzy
 • Opinie
Webinar: SIMATIC WinCC Unified – system HMI w nowej odsłonie

Webinar: SIMATIC WinCC Unified – system HMI w nowej odsłonie

Panele SIMATIC HMI serii Comfort wykorzystywane są w aplikacjach już ponad 10 lat. To z pewnością sprawdzony w wielu aplikacjach, warty polecenia produkt, który jednak ma już swojego godnego następcę w postaci paneli serii Unified Comfort. Począwszy od października 2024 rozpocznie się proces wycofywania pierwszych modeli Paneli Comfort dlatego też zdecydowanie warto zapoznać się z nowym systemem i wykorzystać go w nowych aplikacjach zapewniając sobie długookresowe wsparcie producenta.

Celem bezpłatnego webinara organizowanego 16 lutego jest omówienie paneli serii Unified pod kątem ich możliwości, ale przede wszystkim różnic w porównaniu do poprzednika. Skupimy się na nowym podejściu do tworzenia wizualizacji, nowych funkcjonalnościach dostępnych w tych panelach, ale także możliwościach w zakresie migracji projektów do nowego środowiska.

Jesteśmy przekonani, że nasz webinar ten pozwoli zapoznać się z możliwościami paneli SIMATIC HMI Unified i będzie dobrym wprowadzeniem do rozpoczęcia pracy z tymi urządzeniami.

Więcej informacji na temat webinara dostępnych jest na stronie Akademii INTEX

Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki oczami praktyków – dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki oczami praktyków – dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

29 września w Gliwicach INTEX wraz z partnerami – firmami Siemens, Fortinet i ExculsiveNetworks zorganizował konferencję poświęconą cyberbezpieczeństwu systemów automatyki.

W trakcie spotkania eksperci podzielili się z Uczestnikami swoimi doświadczeniami zdobytymi w czasie przeprowadzonych audytów bezpieczeństwa systemów produkcyjnych oraz wdrożeń rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo tych systemów.

Zebrani otrzymali też sporą dawkę praktycznych wskazówek pozwalających na rozpoczęcie projektu w zakresie budowy systemu bezpieczeństwa oraz świadomy wybór rozwiązań pozwalających na podniesienie bezpieczeństwa systemów automatyki.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zgromadziła liczne grono przedstawicieli różnych gałęzi nowoczesnego przemysłu i infrastruktury z całej Polski. Przebiegła w miłej, partnerskiej atmosferze i była doskonałą okazją nie tylko do zdobycia wiedzy, ale także wymiany doświadczeń.

Chcesz przeżyć to jeszcze raz? Zainteresować Kolegów lub dołączyć do grona Uczestników? Nic prostszego przenieś się do gliwickiej hali ARENA i posłuchaj naszych Ekspertów.

Wszystkim obecnym dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

29 września zapraszamy do PreZero Arena w Gliwicach na konferencję – Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki

29 września zapraszamy do PreZero Arena w Gliwicach na konferencję – Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki

INTEX wraz z partnerami: Exclusive Networks, Fortinet oraz SIEMENS zaprasza na bezpłatną konferencję, podczas której podzielimy się naszymi doświadczeniami z audytów bezpieczeństwa systemów produkcyjnych oraz wdrożeń rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo tych systemów. Liczba miejsc ograniczona, zapisy czas start!

Akademia INTEX

AUTOMATICON 2023 – posłuchaj naszego EKSPERTA!

AUTOMATICON 2023 – posłuchaj naszego EKSPERTA!

W dniach 7-9 marca w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON, które od 26 lat są największą w Polsce platformą spotkań producentów, integratorów i użytkowników systemów automatyki przemysłowej.

Do udziału w Targach w charakterze prelegenta został zaproszony Dyrektor Techniczny INTEX mgr inż. Artur Szymiczek.

Artur Szymiczek to ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie systemów sterowania opartych na rozwiązaniach firmy SIEMENS oraz systemów komunikacji przemysłowej. W ostatnich latach poprzez szkolenia, konsultacje i audyty wspiera użytkowników systemów automatyki w zakresie budowy i wzmacniania systemu cyberbezpieczeństwa. Jego kompetencje w zakresie tworzenia systemów cyberbezpieczeństwa dla systemów automatyki zostały potwierdzone przez certyfikaty ISA/IEC 62443 Cybersecurity Expert oraz audytora wiodącego ISO 27001 i ISO 22301.

Zaproszenie Dyrektora Artura Szymiczka na AUTOMATICON to nie lada wyróżnienie dla naszej firmy i docenienie wkładu INTEX w rozwój szkoleń i usług dedykowanych nowoczesnemu przemysłowi.

Wystąpienie Artura zaplanowane jest na 08 marca w godzinach 11 -12. Mamy nadzieję, że wystąpienie w temacie Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki: podatności, możliwe konsekwencje ich wykorzystania oraz sposoby jego poprawy spotka się z dużym zainteresowaniem i stworzy okazję do nawiązania współpracy z naszą firmą.

Do zobaczenia na AUTOMATICON 2023!

Webinar Nasłuchiwanie i rejestracja ruchu w sieciach Ethernet/PROFINET – praktyczne podejście

Webinar Nasłuchiwanie i rejestracja ruchu w sieciach Ethernet/PROFINET – praktyczne podejście

Ethernet to aktualnie dominujący interfejs komunikacyjny w systemach automatyki. Wykorzystywany jest zarówno do komunikacji pomiędzy systemami nadrzędnym (SCADA/MES/Historian) a systemami sterowania, jak i pomiędzy systemami sterowania a ich peryferiami.

Istnieje wiele scenariuszy, w których wymagany jest wgląd do ruchu odbywającego się na poziome Ethernet. Do typowych przykładów należą: analiza stabilności działania systemu na poziomie wybranego protokołu komunikacyjnego (np. PROFINET, Modbus TCP), identyfikacja przyczyny niestabilnej komunikacji pomiędzy urządzeniami, czy też identyfikacja nietypowych interakcji pomiędzy urządzeniami (bezpieczeństwo systemów). Istnieją dwa zasadnicze podejścia umożliwiające nasłuchiwanie ruchu w sieci Ethernet, a są to: port mirroring/SPAN port oraz wykorzystanie interfejsów TAP.

Celem webinaru jest przedstawienie tych rozwiązań, ich głównych cech oraz odpowiedzi na często pojawiające się pytania:

 • jak można podsłuchać ruch pomiędzy stacjami w sieci Ethernet?
 • port mirroring/SPAN port co to takiego?
 • czym jest interfejs TAP i jak działa?
 • jakie wersje interfejsów TAP są dostępne?
 • jakie są praktyczne różnice pomiędzy pozyskiwaniem kopii ruchu przez SPAN port a TAP?
 • w jaki sposób zrealizować długookresową rejestrację ruchu w sieci PROFINET, czy warto?

Uczestnikom webinaru gwarantujemy sporą dawkę informacji praktycznych pozwalających na świadomy wybór rozwiązania w zakresie sposobu podsłuchiwania ruchu w sieciach Ethernet oraz późniejszego wykorzystania pozyskanych danych.

 

Spotkanie odbędzie się w formule online na platformie Zoom.
Przejdź na stronę Akademia INTEX aby dowiedzieć się więcej i dokonać rejestracji.