Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Aktualności

Wybierz interesującą Cię sekcję by dowiedzieć się więcej o aktualnościach lub promocjach

 • O firmie
 • Trenerzy
 • Aktualności
 • Promocje
 • Klienci
 • Partnerzy
 • Opinie

Filtruj według kategorii:

Uzyskaj pełny wgląd do sieci Ethernet/PROFINET dzięki PROCENTEC Atlas

Uzyskaj pełny wgląd do sieci Ethernet/PROFINET dzięki PROCENTEC Atlas

PROCENTEC Atlas to urządzenie, które umożliwia stały nadzór nad siecią Ethernet. Jest to w pełni niezależna jednostka, która instalowana jest na szynie 35mm i dzięki 2 portom Ethernet może być jednocześnie dołączona do sieci przemysłowej, którą nadzoruje oraz opcjonalnie do sieci nadrzędnej z poziomu, której możliwy jest dostęp do informacji zgromadzonych przez Atlas.

Do podstawowych funkcji oprogramowania Osiris, które wykorzystuje Atlas należą:

 • detekcja urządzeń dołączonych do sieci Ethernet,
 • monitorowanie obecności wykrytych urządzeń oraz sygnalizacja i rejestracja zdarzeń w których urządzenia przestały być dostępne,
 • udostępnianie informacji o wykrytych urządzeniach w postaci tabelarycznej oraz struktury połączeń (widok topologii),
 • udostępnianie informacji diagnostycznych takich jak: prędkość transmisji, obciążenie portu, statystyki dla ruchu itp.  dla poszczególnych urządzeń oraz połączeń sieciowych,
 • zbiorcza informacja o kondycji sieci w postaci sygnalizatora świetlnego wraz z listą zdarzeń,
 • informacja o tendencji zmian kondycji sieci w ujęciu długookresowym w postaci trendu.

Wszystkie te informacje są zbierane dzięki cyklicznemu skanowaniu sieci przez Atlas.

Najnowsza wersja oprogramowania Osiris, została rozszerzona o możliwość pasywnego monitorowania sieci PROFINET na poziomie protokołu.

Nasłuchiwanie ruchu sieciowego jest realizowane z wykorzystaniem interfejsu EtherTAP, który włączony szeregowo pomiędzy 2 wymieniające ze sobą dane urządzenia daje pełny wgląd do przesyłanych pakietów Ethernet.

Dzięki funkcjonalności nasłuchiwania ruchu w wybranym połączeniu użytkownik pozyskuje informację o:

 • bieżącym obciążeniu danego połączenia na poziomie Ethernet,
 • trendu zmian obciążenia w czasie,
 • podsumowania zdarzeń na poziomie protokołu PROFINET w postaci informacji o liczbie alarmów jakie zostały zarejestrowane, liczbie pakietów PROFINET jakie zostały zgubione, najdłuższym i najkrótszym skonfigurowanym cyklu uaktualniania danych procesowych, niestałości czasu uaktualniania danych procesowych (z ang. jitter),
 • szczegółów zarejestrowanych alarmów z informacją o momencie zarejestrowania zdarzenia, stacji zgłaszającej, rodzaju alarmu, źródła alarmu (slot/subslot),
 • szczegółowej informacji nt. ruchu jaki miał miejsce w sieci w momencie wystąpienia zdarzenia w postaci pliku ‘pcap’, który można analizować z  wykorzystaniem aplikacji Wireshark.

Dzięki funkcjonalności oferowanej przez Atlas użytkownik uzyskuje stały wgląd do informacji o kondycji sieci Ethernet/PROFINET, a w przypadku zarejestrowania zakłóceń w działaniu sieci są one zapamiętywanie w Atlas i dostępne przez interfejs WWW, OPC UA oraz sygnalizowane poprzez diody na urządzeniu oraz email.

Warto przy okazji nadmienić, że oprogramowanie Osiris jest również wykorzystywanej przez mobilne narzędzie diagnostyczne PROCENTEC Mercury , dzięki czemu użytkownik korzystający z tego narzędzia może teraz wykonać pełne sprawdzenie sieci PROFINET.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt, więcej informacji dostępnych na temat PROCENTEC Atlas dla PROFINET jest tutaj

Skuteczna diagnostyka PROFINET i PROFIBUS przy pomocy jednego narzędzia?

Skuteczna diagnostyka PROFINET i PROFIBUS przy pomocy jednego narzędzia?

Mercury wprowadza nowy wymiar w zakresie ofertowanych przez nas narzędzi diagnostycznych. Przede wszystkim jest rozwiązaniem, którego funkcjonalność obejmuje wiele systemów komunikacyjnych, bieżąca wersja pozwala na diagnostykę systemów wykorzystujących PROFIBUS oraz Ethernet z uwzględnieniem protokołu PROFINET.

Dzięki formie przemysłowego tabletu pracującego pod kontrolą systemu Windows 10 Mercury zapewnia użytkownikowi mobilność i możliwość komunikacji z otoczeniem zewnętrznym w celu przekazywania czy udostępniania zebranych informacji diagnostycznych oraz zdalnego wsparcia świadczonego przez ekspertów pracujących zdalnie.

Główną zaletą oferowanego narzędzia jest łatwość użycia oraz przejrzystość prezentowanych informacji dzięki czemu każdy bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy będzie mógł ocenić kondycję sieci PROFIBUS czy Ethernet/PROFINET.

Stały nadzór nad wieloma sieciami PROFIBUS

Stały nadzór nad wieloma sieciami PROFIBUS

Sieci PROFIBUS stanowią podstawowy system komunikacyjny większości wykorzystywanych dziś systemów automatyki. To od ich niezawodnego działania w dużej mierze zależy dyspozycyjność całego systemu produkcyjnego. Dlatego też, szczególnie w dobie niedoboru wykwalifikowanej kadry technicznej, istotne jest stałe monitorowanie kondycji sieci PROFIBUS i planowanie działań naprawczych w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Systemem, który z pewnością na to pozwala jest ComBricks – system modułowego wzmacniacza dla sieci PROFIBUS z wbudowanymi funkcjami diagnostycznymi. System ten pozwala na implementację systemu ciągłego monitoringu sieci kondycji PROFIBUS oraz sygnalizacji wykrytych nieprawidłowości. W podstawowej konfiguracji system ten składa się z jednostki głównej odpowiedzialnej za monitorowanie sieci oraz udostępnianie informacji poprzez interfejs Ethernet oraz modułów wzmacniaczy, których zadaniem jest monitorowanie poszczególnych segmentów sieci PROFIBUS. Użytkownik systemu uzyskuje dostęp do informacji o stanie sieci PROFIBUS, ale również systemu ComBricks poprzez wbudowany w jednostkę główną serwer WWW – funkcjonalność ProfiTrace OE. Możliwe jest także wykorzystanie protokołów SNMP oraz OPC w celu pozyskania informacji o statusie sieci.

W przypadku rozbudowanych systemów sterowania zwykle instalowanych jest kilka lub nawet kilkanaście jednostek głównych. Aby ułatwić monitorowanie kondycji sieci PROFIBUS w takich aplikacjach udostępniona została bezpłatna aplikacja Network Condition Indicator. Network Condition Indicator udostępnia informację zbiorczą o statusie wszystkich nadzorowanych segmentów sieci PROFIBUS oraz umożliwia indywidualne sprawdzenie kondycji każdej z monitorowanych sieci.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: https://www.intex.com.pl/rozwiazania/network-condition-indicator/

Atlas: stałe monitorowanie kondycji przemysłowych sieci Ethernet

Atlas: stałe monitorowanie kondycji przemysłowych sieci Ethernet

Atlas firmy PROCENTEC jest wydajnym narzędziem dla każdego kto w zakresie systemów automatyki przemysłowej odpowiedzialny jest za ograniczanie nieplanowanych przestojów wynikających z niedomagań sieci Ethernet. Atlas udostępnia informacje poprzez intuicyjne i czytelne strony WWW, jest łatwy w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie IT w celu oceny kondycji sieci oraz diagnostyki występujących problemów. Oparty na interfejsie web konfigurowalny pulpit udostępnia wszystkie informacje z urządzenia Atlas, tym samym do diagnostyki sieci nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie.

Jedną z głównych cech Atlas jest interaktywna prezentacja topologii prezentująca wszystkie wykryte w sieci urządzenia oraz połączenia pomiędzy nimi. Szczegółowe informacje o statusie poszczególnych urządzeń dostępne są bezpośrednio z widoku topologii.

Informacja o kondycji sieci oraz poszczególnych urządzeń jest udostępniana przez Atlas w postaci współczynnika Q-Factor, który podawany jest jako wartość liczbowa w zakresie 0 do 5000 lub 0 do 100% oraz sygnalizatora świetlnego prezentującego status przy pomocy 3 kolorów: zielony, żółty oraz czerwony. Dzięki Atlas ocena kondycji przemysłowych sieci Ethernet może być realizowana bez specjalnego przygotowania zarówno lokalnie jak i zdalnie korzystając z wbudowanej funkcjonalności VPN. Więcej informacji na temat Atlas można znaleźć tutaj.

 

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Cała załoga INTEX życzy Państwu Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, abyście spędzili ten czas w radosnym, wiosennym nastroju. Widzimy się na szkoleniach tuż po „lanym poniedziałku”! Do zobaczenia!

Akademia INTEX

Szkolenia INTEX w Twojej miejscowości?

Sprawdź aktualne warsztaty, konferencje i szkolenia, które razem z naszymi partnerami organizujemy w całej Polsce.