Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Aktualności

Wybierz interesującą Cię sekcję by dowiedzieć się więcej o aktualnościach lub promocjach

  • O firmie
  • Trenerzy
  • Aktualności
  • Promocje
  • Klienci
  • Partnerzy
  • Opinie

Filtruj według kategorii:

Skuteczna diagnostyka PROFINET i PROFIBUS przy pomocy jednego narzędzia?

Skuteczna diagnostyka PROFINET i PROFIBUS przy pomocy jednego narzędzia?

Mercury wprowadza nowy wymiar w zakresie ofertowanych przez nas narzędzi diagnostycznych. Przede wszystkim jest rozwiązaniem, którego funkcjonalność obejmuje wiele systemów komunikacyjnych, bieżąca wersja pozwala na diagnostykę systemów wykorzystujących PROFIBUS oraz Ethernet z uwzględnieniem protokołu PROFINET.

Dzięki formie przemysłowego tabletu pracującego pod kontrolą systemu Windows 10 Mercury zapewnia użytkownikowi mobilność i możliwość komunikacji z otoczeniem zewnętrznym w celu przekazywania czy udostępniania zebranych informacji diagnostycznych oraz zdalnego wsparcia świadczonego przez ekspertów pracujących zdalnie.

Główną zaletą oferowanego narzędzia jest łatwość użycia oraz przejrzystość prezentowanych informacji dzięki czemu każdy bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy będzie mógł ocenić kondycję sieci PROFIBUS czy Ethernet/PROFINET.

Stały nadzór nad wieloma sieciami PROFIBUS

Stały nadzór nad wieloma sieciami PROFIBUS

Sieci PROFIBUS stanowią podstawowy system komunikacyjny większości wykorzystywanych dziś systemów automatyki. To od ich niezawodnego działania w dużej mierze zależy dyspozycyjność całego systemu produkcyjnego. Dlatego też, szczególnie w dobie niedoboru wykwalifikowanej kadry technicznej, istotne jest stałe monitorowanie kondycji sieci PROFIBUS i planowanie działań naprawczych w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Systemem, który z pewnością na to pozwala jest ComBricks – system modułowego wzmacniacza dla sieci PROFIBUS z wbudowanymi funkcjami diagnostycznymi. System ten pozwala na implementację systemu ciągłego monitoringu sieci kondycji PROFIBUS oraz sygnalizacji wykrytych nieprawidłowości. W podstawowej konfiguracji system ten składa się z jednostki głównej odpowiedzialnej za monitorowanie sieci oraz udostępnianie informacji poprzez interfejs Ethernet oraz modułów wzmacniaczy, których zadaniem jest monitorowanie poszczególnych segmentów sieci PROFIBUS. Użytkownik systemu uzyskuje dostęp do informacji o stanie sieci PROFIBUS, ale również systemu ComBricks poprzez wbudowany w jednostkę główną serwer WWW – funkcjonalność ProfiTrace OE. Możliwe jest także wykorzystanie protokołów SNMP oraz OPC w celu pozyskania informacji o statusie sieci.

W przypadku rozbudowanych systemów sterowania zwykle instalowanych jest kilka lub nawet kilkanaście jednostek głównych. Aby ułatwić monitorowanie kondycji sieci PROFIBUS w takich aplikacjach udostępniona została bezpłatna aplikacja Network Condition Indicator. Network Condition Indicator udostępnia informację zbiorczą o statusie wszystkich nadzorowanych segmentów sieci PROFIBUS oraz umożliwia indywidualne sprawdzenie kondycji każdej z monitorowanych sieci.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: https://www.intex.com.pl/rozwiazania/network-condition-indicator/

Atlas: stałe monitorowanie kondycji przemysłowych sieci Ethernet

Atlas: stałe monitorowanie kondycji przemysłowych sieci Ethernet

Atlas firmy PROCENTEC jest wydajnym narzędziem dla każdego kto w zakresie systemów automatyki przemysłowej odpowiedzialny jest za ograniczanie nieplanowanych przestojów wynikających z niedomagań sieci Ethernet. Atlas udostępnia informacje poprzez intuicyjne i czytelne strony WWW, jest łatwy w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie IT w celu oceny kondycji sieci oraz diagnostyki występujących problemów. Oparty na interfejsie web konfigurowalny pulpit udostępnia wszystkie informacje z urządzenia Atlas, tym samym do diagnostyki sieci nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie.

Jedną z głównych cech Atlas jest interaktywna prezentacja topologii prezentująca wszystkie wykryte w sieci urządzenia oraz połączenia pomiędzy nimi. Szczegółowe informacje o statusie poszczególnych urządzeń dostępne są bezpośrednio z widoku topologii.

Informacja o kondycji sieci oraz poszczególnych urządzeń jest udostępniana przez Atlas w postaci współczynnika Q-Factor, który podawany jest jako wartość liczbowa w zakresie 0 do 5000 lub 0 do 100% oraz sygnalizatora świetlnego prezentującego status przy pomocy 3 kolorów: zielony, żółty oraz czerwony. Dzięki Atlas ocena kondycji przemysłowych sieci Ethernet może być realizowana bez specjalnego przygotowania zarówno lokalnie jak i zdalnie korzystając z wbudowanej funkcjonalności VPN. Więcej informacji na temat Atlas można znaleźć tutaj.

 

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Cała załoga INTEX życzy Państwu Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, abyście spędzili ten czas w radosnym, wiosennym nastroju. Widzimy się na szkoleniach tuż po „lanym poniedziałku”! Do zobaczenia!

Niezbędnik serwisanta dla sieci PROFIBUS i PROFINET

Niezbędnik serwisanta dla sieci PROFIBUS i PROFINET

Bazując na naszym doświadczeniu zdobytym w czasie realizacji licznych usług serwisowych w zakresie PROFIBUS oraz PROFINET pragniemy zaproponować Państwu zestawy diagnostyczne, które zostały sprawdzone przez nas w praktyce.

Na zestawy te składają się przede wszystkim narzędzia diagnostyczne, zaś ich uzupełnieniem są szkolenia, w czasie których dzielimy się doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji usług serwisowych.

Bazując na opiniach licznie zadowolonych Klientów możemy stwierdzić, że proponowane zestawy stanowią kompletne, niezbędne wyposażenie dla każdego, kto ma potrzebę szybkiej i precyzyjnej lokalizacji niedomagań w sieci PROFIBUS lub PROFINET.

Zestaw dla sieci PROFIBUS zawiera także elementy pozwalające na usunięcie zdiagnozowanej usterki w postaci wzmacniacza, dzięki któremu możliwa będzie separacja wadliwego urządzenia czy fragmentu sieci, oraz konektorów pozwalających na stworzenie punktów pomiarowych w sieci lub usunięcie usterek w samym okablowaniu.

Jesteśmy przekonani, że niniejsza oferta pozwoli dołączyć do licznego grona naszych Klientów cieszących się stabilnie działającymi sieciami PROFIBUS oraz PROFINET.

Aby uzyskać szczegółowe warunki oferty złóż zapytanie na adres pomoc@intex.com.pl lub zadzwoń pod numer 664 441 928.