Obróć ekran

Przepraszamy za niedogodność. Ta rozdzielczość nie jest aktualnie obsługiwana. Obróć swój telefon, aby poprawnie wyświetlić stronę.

Aktualności

Wybierz interesującą Cię sekcję by dowiedzieć się więcej o aktualnościach lub promocjach

  • O firmie
  • Trenerzy
  • Aktualności
  • Promocje
  • Klienci
  • Partnerzy
  • Opinie
Webinar: Bezpieczeństwo w PROFINET – stan bieżący oraz nadchodzące nowości

Webinar: Bezpieczeństwo w PROFINET – stan bieżący oraz nadchodzące nowości

PROFINET jest kluczowym z punktu widzenia realizacji algorytmu elementem systemu sterowania. Swoją powszechność zawdzięcza m.in. elastyczności sieci Ethernet, oferowanej funkcjonalności, skalowalności i wydajności. Wykorzystanie interfejsu Ethernet w urządzeniach PROFINET pociąga jednak za sobą również konsekwencje.

W dobie coraz większych wymagań w zakresie bezpieczeństwa systemów automatyki, które są pochodną nie tylko wzrastającej świadomości właścicieli systemów, ale również upublicznionych incydentów oraz zbliżających się regulacji jak np. dyrektywa NIS 2, warto zweryfikować podejście do projektowania systemów PROFINET tak, aby uwzględnić najlepsze praktyki oraz zalecenia standardów czy też organizacji branżowych w tym zakresie.

W trakcie zaplanowanego na 10 maja bezpłatnego webinara omówimy nasze obserwacje w zakresie bezpieczeństwa systemów PROFINET zdobyte w czasie realizacji audytów tych sieci, a także plany rozwojowe w tym zakresie definiowane przez PROFIBUS&PROFINET International.

Więcej informacji na temat webinara dostępnych jest na dedykowanej stronie.

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych,
smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa
oraz wszelkiej wiosennej radości

życzy
Załoga INTEX

INTEX i FANUC ACADEMY prezentują nowe szkolenie

INTEX i FANUC ACADEMY prezentują nowe szkolenie

PŁASZCZYZNA WSPÓŁPRACY INTEX I FANUC

INTEX razem z FANUC ACADEMY – jedynym autoryzowanym Centrum Szkoleniowym FANUC w Polsce stworzyli eksperckie szkolenie z integracji robota ze sterownikiem SIEMENS SIMATIC S7. Szkolenie odbywa się w nowoczesnych laboratoriach FANUC ACADEMY we Wrocławiu, a prowadzone jest przez doświadczonych ekspertów systemów sterowania z INTEX. W ramach współpracy firm, wybrane szkolenia z Katalogu FANUC dostępne są również w ofercie INTEX.

NOWE SZKOLENIE INTEX I FANUC

INTEGRACJA ROBOTA FANUC Z SIEMENS SIMATIC S7 to 2-dniowe szkolenie dedykowane robotykom, automatykom, projektantom, integratorom, a także pracownikom UR, którzy chcą samodzielnie konfigurować, uruchamiać i diagnozować system składający się z robota FANUC oraz nadrzędnego sterownika SIEMENS SIMATIC S7-1200/1500.

TWOJE STANOWISKO PRACY

Szkolenie realizowane jest w FANUC ACADEMY we Wrocławiu. Kursanci mają do dyspozycji sale szkoleniowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt – obecnie jest to generacja kontrolera R30iB Plus, roboty sześcioosiowe, sterownik SIEMENS SIMATIC S7-1500F wraz z dokumentacją szkoleniową opracowaną przez inżynierów INTEX. Zespół trenerski składa się z najbardziej doświadczonych ekspertów INTEX.

SZKOLENIA FANUC DOSTĘPNE W OFERCIE INTEX

W ramach współpracy firm cztery najczęściej wybierane przez Klientów szkolenia FANUC, od dzisiaj dostępne są również w ofercie INTEX:

SZKOLENIE PODSTAWOWE
Szkolenie przeznaczone dla operatorów, początkujących programistów, integratorów, inżynierów produkcji/procesu oraz początkujących automatyków.

SZKOLENIE UTRZYMANIE RUCHU
Szkolenie przeznaczone dla pracowników działów utrzymania ruchu oraz automatyków.

SZKOLENIE PROGRAMISTYCZNE
Szkolenie przeznaczone dla programistów, integratorów, inżynierów produkcji/procesu oraz automatyków.

SZKOLENIE INTEGRATORSKIE
Szkolenie przeznaczone dla integratorów oraz projektantów stanowisk zrobotyzowanych.

SIMATIC WinCC Unified – system HMI w nowej odsłonie

SIMATIC WinCC Unified – system HMI w nowej odsłonie

Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia.

16 lutego eksperci INTEX – mgr inż. Kamil Maszkowski i mgr inż. Artur Szymiczek przeprowadzili webinar pod hasłem” SIMATIC WinCC Unified – system HMI w nowej odsłonie”.

W czasie godzinnego spotkania nasi specjaliści omówili panele serii Unified pod kątem ich możliwości i różnic w porównaniu do poprzednika, a co a tym idzie przedstawili nowe podejście do tworzenia wizualizacji, nowe funkcjonalności dostępne w tych panelach oraz możliwości w zakresie migracji projektów do nowego środowiska.

Webinar cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych Klientów i przyciągnął setki Uczestników.

Tym, którzy nie mogli osobiście wziąć udziału w evencie polecamy nagranie spotkania dostępne na naszym kanale YT

Wszystkich, którzy po webinarze pragną poszerzyć swoją wiedzę w tym obszarze zapraszamy do udziału w 5-dniowy szkoleniu Panele WinCC Unified

FACTORY IO – wirtualna fabryka w Twoim komputerze

FACTORY IO – wirtualna fabryka w Twoim komputerze

Aby uatrakcyjnić, urzeczywistnić i pobudzić wyobraźnię Uczestników na wybranych szkoleniach z grupy SIEMENS SIMATIC S7-1200/1500 wykorzystujemy oprogramowanie FACTORY IO.

Twoje indywidualne stanowisko szkoleniowe wyposażone jest w sterownik połączony z FACTORY IO – bogatym symulatorem obiektów i aplikacji przemysłowych w 3D.

Factory IO to oprogramowanie do symulacji systemów automatyki z wykorzystaniem popularnych technologii używanych w przemyśle. Na naszym szkoleniu w „wirtualnej fabryce” stworzysz własną linię produkcyjną, a następnie łącząc się ze sterownikiem PLC przetestujesz jej działania.

Dzięki FACTORY IO łatwiej przyswoisz prezentowane koncepcje, a także przetestujesz poprawność wykonania swoich projektów. Stworzone przez nas sceny odzwierciedlają typowe zadania, z którymi spotykasz się na swoim stanowisku pracy.